ggg ggg ggg ggg

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie ostrowskim od 1 stycznia do 30 czerwca.

Mieszkańcy powiatu ostrowskiego korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa aby zgłosić niepokojące zdarzenia do których dochodzi w ich najbliższym otoczeniu.

Od 1 stycznia do 30 czerwca b.r ostrowscy policjanci odnotowali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa 327 zgłoszeń z czego 74 potwierdzono, 86 zostało potwierdzonych i wyeliminowanych, 20 stanowiło żart/pomyłkę.W 147 przypadkach nie potwierdzono zgłoszeń. Najczęściej zgłaszane problemy w powiecie ostrowskim poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa:

– przekraczanie dozwolonej prędkości – 103

– spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – 34

– niewłaściwa infrastruktura drogowa – 60

– zła organizacja ruchu – 35

– dzikie wysypiska śmieci – 29

– nieprawidłowe parkowanie – 24

Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy, cieszy fakt, że mieszkańcy powiatu ostrowskiego wiedzą, że bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu zależy również od nich.
Przypominamy, że aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową KPP Ostrów Mazowiecka https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko chwilę. W razie potrzeby można skorzystać instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do odpowiedniej komórki Policji.
Pamiętajmy, że z mapy należy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Nie zapominajmy, że zgłoszenia  w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

sierż.szt. Marzena Laczkowska, KPP Ostrów Mazowiecka

1 299 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Woda to żywioł – trzeba mieć do niej szacunek

Rozsądek to najważniejsza rzecz, którą powinniśmy zabrać na wakacyjny wypoczynek nad wodą. Kąpiele po spożyciu alkoholu i przecenianie własnych umiejętności...

Zamknij