ggg ggg
ggg ggg

KPP Węgrów – Szkolenie kaskadowe pn. „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”.

Węgrowscy Policjanci przeprowadzili szkolenie z seniorami pn. „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”. Do przedsięwzięcia zostali zaproszeni przedstawiciele z banku Pekao SA w Węgrowie. W spotkaniu wzięło udział łącznie 21 seniorów.

12 lutego 2019 roku o godz. 17:00 w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyło się kaskadowe szkolenie pn” Aktywny i świadomy senior w świeci finansów” ”. Do przedsięwzięcia zostali zaproszeni przedstawiciele z banku Pekao SA.W spotkaniu wzięło udział 21 seniorów.

Szkolenie rozpoczęła sierż. Marta Lewandowska Oficer Prasowy Jednoosobowego Stanowiska ds. Prasowo – Informacyjnych KPP w Węgrowie, która przywitała zgromadzonych gości, omówiła harmonogram zorganizowanego szkolenia i przedstawiła zaproszonych prelegentów : przedstawicielkę Oddziału Banku Pekao SA w Węgrowie Panią Katarzynę Szumowską i Pana Jacka Kucia. Poruszono szeroko pojętą tematykę bezpieczeństwa seniorów, szczególny nacisk kładąc na zagrożenia z zakresu finansów tj. zagrożenia związane z udostępnianiem danych osobowych, korzystaniem z bankomatów i nowoczesnych usług bankowych, a także rozpoznawaniem autentyczności banknotów i monet. Następnie dzielnicowa z węgrowskiej komendy sierż. szt. Monika Księżopolska omówiła metody oszustw ( na policjanta, na wnuczka, na gazownika, na pracownika socjalnego, na pracownika ZUS-u) i sposoby działania sprawców. Ponadto seniorzy zostali zapoznani z możliwością kontaktu z Policją, poprzez aplikacje „Moja Komenda” i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, zachęcając do ich wykorzystywania w celu poprawy bezpieczeństwa w miejscu swojego zamieszkania .Podczas spotkania zaprezentowano spoty kampanii społecznych związanych z tematyką bezpieczeństwa seniorów również w ruchu drogowym. Kolejnym etapem spotkania było omówienie i sposoby postępowania udzielania pierwszej pomocy, którą przedstawili sierż. szt. Sebastian Domański policjant z Wydziału Prewencji KPP w Węgrowie wspólnie z st. ogn. Pawłem Sękiem strażakiem z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Seniorzy podczas szkolenia byli bardzo aktywni.

Celem projektu „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów” jest zwiększenie świadomości osób starszych w obszarze finansowym i zasad bezpieczeństwa, zarówno podczas codziennego obcowania z finansami i operacjami z tym związanymi, jak i w zakresie przestępstw dokonywanych w bankowości elektronicznej i takich, na które narażeni są seniorzy.

399 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
KPP W WOŁOMINIE – TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM 2019

W dniach 18 – 24 lutego 2019 roku obchodzony będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To kolejna edycja akcji koordynowanej...

Zamknij