ggg ggg
ggg ggg

KPP Węgrów

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Chcesz wiedzieć czy w miejscowości w której mieszkasz jest bezpiecznie ? Chcesz anonimowo zgłosić sytuacje w swoim otoczeniu, które uważasz za niebezpieczne ? Jeśli tak, to skorzystaj z interaktywnego rozwiązania jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie funkcjonujące od ponad dwóch lat, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania.
Obywatele najczęściej zgłaszają zagrożenia, które są najbardziej uciążliwe w ich miejscu zamieszkania. Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie w 2018 roku odnotowano ponad 590 zgłoszeń. Najczęściej dotyczyły one spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania czy też niewłaściwej infrastruktury drogowej.

Policjanci po potwierdzeniu zgłoszenia, realnie pomagają w rozwiązaniu problemu. Na przykład w sytuacji stwierdzenia złej organizacji ruchu, która zagraża bezpieczeństwu występują do zarządcy drogi o zmianę organizacji ruchu w tym miejscu . W przypadku zgłoszeń dotyczących przekraczania prędkości na danym odcinku drogi, kierowane są patrole mundurowych, które monitorują prędkość poruszających się pojazdów w celu kontroli i wyeliminowania zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Aplikacja pozwala każdemu obywatelowi przekazać informację o zagrożeniu bezpieczeństwa. Poniżej instrukcja pomocna w dokonaniu zgłoszenia.

1. Wejdź na stronę Krajowej Mapy Zagrożeń dostępną pod tym linkiem https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

2. W oknie wyszukiwania wpisz lokalizację zagrożenia

3. Poruszając się po mapie przy pomocy kursora odszukaj miejsce zdarzenia

4. W lewym dolnym rogu ekranu, kliknij w czerwone koło i wybierz z listy odpowiednią kategorię zgłoszenia

5. Kursor, który przyjął formę krzyżyka, skieruj dokładnie w miejsce, gdzie dochodzi do naruszenia prawa i kliknij

6. W oknie, które się pojawiło, wpisz wszystkie dane na temat zdarzenia. W tym miejscu możesz załączyć zdjęcie lub film dokumentujące zgłaszane zdarzenie.

7. Kliknij przycisk ZGŁOŚ

Z aplikacji należy korzystać odpowiedzialnie, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję służb.

Pamiętaj ! Aplikacja nie służy do zgłaszania pilnej interwencji Policji.

324 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Polska jest najważniejsza

8 kwietnia 2019 r. gościliśmy w Wyszkowie i powiecie wyszkowskim wicemarszałek Senatu Marię Koc. W miniony poniedziałek wicemarszałek Maria Koc...

Zamknij