ggg ggg ggg

Koszenie poboczy dróg gminnych na terenie gminy Andrzejewo

W poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. rozpoczęło się pierwsze koszenie zieleni na poboczach dróg gminnych zarządzanych przez gminę Andrzejewo.

Dzięki zakupowi nowego ciągnika rolniczego New Holland TD 5.105 w kwocie 186 800,10 zł brutto oraz kosiarki bijakowej PRONAR BBK 160M w kwocie 25 338,00 zł brutto po raz pierwszy zadanie wykonywane jest samodzielnie przez gminę. Zakup nowych sprzętów usprawni wszelkie prace, a także pozwoli na utrzymanie terenów zielonych gminy w należytym stanie. Prace wykonywane są przez pracowników Urzędu Gminy w Andrzejewie.
W pierwszej kolejności zaczęto kosić pobocza dróg gminnych. Zakrzaczenia i wysokie trawy na poboczach dróg zdecydowanie ograniczają kierowcom widoczność. Skoszone pobocza zapewnią większy komfort jazdy oraz poprawią bezpieczeństwo naszych mieszkańców na jezdni. Koszenie to pozwala również na utrzymaniu w lepszym stanie całego pasa drogowego. Ponadto nowy sprzęt będzie kosił trawy na pozostałych terenach zielonych, m. in. na boiskach, placówkach oświatowych, przy stacji uzdatniania wody itd.
/Gmina Andrzejewo/

139 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wizje plastyczne poezji Baczyńskiego

Zapraszamy do Społecznego Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej na wystawę prac plastycznych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych przesłanych na konkurs związany z...

Zamknij