ggg ggg ggg ggg

Konwencja Okręgowa PiS w Siedlcach

5 września 2019 r. do Siedlec na Konwencję Okręgową z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego tłumnie przybyli działacze i sympatycy partii, aby wysłuchać liderów oraz wyrazić poparcie dla kandydatów z listy PiS z okręgu siedlecko – ostrołęckiej do Sejmu i Senatu RP w nadchodzących wyborach.

Po ogólnym przywitaniu licznie zebranych w sali CKiS i odśpiewaniu Hymnu Państwowego, wysłuchano wypowiedzi prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, który podzielił się z uczestnikami Konwencji oceną sytuacji politycznej oraz omówił dotychczasowe działania partii i rządu. Po podsumowaniu tego, co się udało dotychczas wprowadzić i co jeszcze mają w planach, nakreślił przyszłe działania oraz priorytety. Mówiąc na temat specyficznego przypomnienia 8 lat poprzedników poinformował, że właśnie w dniu Konwencji dotarła do Siedlec „Cysterna Wstydu” uosobienie 8 lat rządów PP – PSL, gdy 8 mld zł każdego roku przez 8 lat Polska traciła. Polska była okradana i Polacy byli okradani na ogromne sumy. Tak w sposób obrazowy punktował to co się działo, by przejść do tego, czego dokonało Prawo i Sprawiedliwość przez ostatnie 4 lata. Padły również informacje na tematy ważne dla regionu i Siedlec np. trasa A-2 do Terespola, a więc i do Siedlec zapewniał, że będzie zrobiona. Podzielił się planami utworzenia województwa Warszawa i okolice oraz województwa mazowieckiego, co da korzyści z dopływu środków UE do biedniejszych regionów Mazowsza. Decyzji o przywróceniu wojska w Siedlcach i zamiast batalionu umieszczenie Dowództwa Dywizji oraz o wielu innych sprawach, np. rozwoju dla polskiej wsi (stawiania na te duże, średnie, ale też te mniejsze gospodarstwa, które rząd dobrej zmiany chce i umie przeprowadzić dla mieszkańców regionu i całej Polski.
Następnie głos zabrał lider listy – minister Krzysztof Tchórzewski. Podkreślił, że dzięki Jarosławowi Kaczyńskiemu – przywódcy partii, który patrzy do przodu, kocha Polskę – osiągną i zrealizują przemiany. Zwracał uwagę, że te najbliższe wybory są bardzo ważne o wadze podobnej, jak wybory z 1989 roku. Mówił o inwestycjach energetycznych i rozmowach w UE o węglu, o tym jak trudne zadanie otrzymał i z tego zobowiązania się wywiązał. Przypominał, że dzięki rządom PiS Polska Wschodnia zaczęła się rozwijać i tu powstaną nowe wielkie projekty inwestycyjne i np. do 2022 roku powstanie droga do Siedlec, a 2023 r. do Białej Podlaskiej.
„ Dla PiS Polska jest jedna” – zapewniał kończąc swoją wypowiedź.
Po zakończeniu przemówień entuzjastycznie przyjmowanych przez uczestników Konwencji nastąpiła chwila prezentacji wszystkich kandydatów PiS w okręgu nr 18 (siedlecko – ostrołęckiego).

/Janina Czerwińska/

 

5 621 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Naród, który zapomina o swojej historii jest skazany na zagładę”

Słowa Świętego Jana Pawła II przywołał Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk w przemówieniu z okazji. 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej....

Zamknij