ggg ggg
ggg ggg

Konkurs „Moje piękne miasto” po raz dziesiąty

Kolejna, dziesiąta już edycja konkursu „Moje piękne miasto” zakończona miłą uroczystością wręczenia nagród i dyplomów.

7 września 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie odbyło się podsumowanie i uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród pieniężnych laureatom konkursu .
Konkurs „Moje piękne miasto” jest organizowany przez Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przy współpracy Urzędu Miejskiego. Najpiękniej i najatrakcyjniej zagospodarowany teren wokół budynków administrowanych przez WTBS jest oceniany przez specjalną komisję oraz nagradzany. Celem jest promocja estetycznego otoczenia budynków komunalnych w oparciu o dobrosąsiedzkie więzi. Marek Siekierski prezes WTBS sam podkreślał, że nie spodziewał się doczekania dziesiątej edycji konkursu i w bieżącym roku jest zaskoczony nowymi pomysłami, aranżacjami, a nawet o rozszerzeniem konkursu o kategorię „Balkony”.
Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski podkreślał, że to dzięki takiej aktywności i to za własne środki, mieszkańcy tworzą markę miasta ukwieconego, pięknego, tak, że inne samorządy chcą kopiować nasz konkurs. Dziękował wszystkim uczestnikom za bardzo dobre projekty pięknego otoczenia realizowane w zgodnej współpracy.
Komisja w składzie: Iwona Gmurczyk, Iwona Smyk, Renata Polak, Danuta Kukwa Jan Abramczyk, w dn. 25 sierpnia dokonała przeglądu i wyłoniła najpiękniej zagospodarowany teren, ogródki, czy kompozycje wokół budynków.
Za najpiękniejsze zagospodarowanie terenu nieruchomości, ciekawą aranżację, nowe nasadzenia kwiatów i krzewów, oryginalne pomysły oraz zaangażowanie mieszkańców – I miejsce otrzymali mieszkańcy budynku przy ul. Sowińskiego 25, II miejsca mieszkańcy budynków przy ul. Prostej 20 i Prostej 8b, III miejsce – mieszkańcy bloków przy ul. Łącznej 24 i Łącznej 30. Wyróżnienie otrzymali mieszkańcy domu przy ul. Na Skarpie 26.
Przyznano również nagrody indywidualnie w kategorii „Ogródki” i otrzymali je: Agnieszka Lesiewicz, Teresa Ostrowska, Danuta Skatulska, Grażyna Rajczak, Małgorzata i Emil Wiąckowie. W kategorii „Balkony” wyróżniono: Grażynę Kurowską, Agnieszkę i Sylwestra Banaszków, Teresę Mielec, Marzenę Świętaszek.
Dyplomy i nagrody laureatom konkursu wręczyli: burmistrz Grzegorz Nowosielski, prezes WTBS Marek Siekierski oraz radni RM: Danuta Kukwa i Jan Abramczyk.

/J.Cz./

253 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kandydat na Wójta Gminy Zabrodzie Waldemar Maniecki o nadchodzących wyborach samorządowych 2018 r.

Szanowni Państwo! Pragę zwrócić sie do wszystkich mieszkańców naszej Gminy, aby w nadchodzących wyborach jak najwięcej z nas poszło do...

Zamknij