ggg ggg ggg

Koncert „Polskiego Chóru Męskiego” w Centrum Dialogu Kultur

19 lutego 2023 r. odbył się wyjątkowy koncert w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie wystąpił Polski Chór Męski pod dyr. Prof. Piotra Jańczaka.

Koncert w sali „Wirydarz” w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie w ubiegłą niedzielę nosił tytuł „Światowe przeboje”. Wydarzenie muzyczne było jednocześnie promocją wydania płyty z najpiękniejszymi pieśniami w wykonaniu ,,Polskiego Chóru Męskiego’’ i towarzyszących mu solistów. Muzycy i soliści stworzyli niezwykły koncert, podczas którego zaprezentowali utwory: „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Only You”, „Va, pensiero”, „O sole Mio”, „Pozwól mi” oraz wiele innych pięknych utworów, które są teraz dostępne również na ich płycie. Zebrani mieli przyjemność wysłuchania solistów: Szymona Rona, Piotra Stromyło, Kacpra Kaczmarka, Krzysztofa Badury, Ireneusza Brewki, Antoniny Jagielskiej, Wiktorii Konwińskiej.
Polski Chór Męski to chór, który, realizując swoją pasję i muzyczne zainteresowania, wciąż się rozwija i podejmuje nowe artystyczne wyzwania. To jeden z nielicznych, typowo męskich chórów w Polsce. Za nimi kilkanaście miesięcy wspólnej, wytężonej, ale i owocnej pracy, którą mogliśmy podziwiać po raz drugi w CDK. Płyta powstała z inicjatywy Pani Marii Koc, wiceprezes Stowarzyszenia Klasztor Węgrów – Centrum Dialogu Kultur. Licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami dziękowała za prezentowane przez artystów utwory.
Organizatorami byli: Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie – ks. dr Romuald Kosk oraz Stowarzyszenie Klasztor Węgrów – Centrum Dialogu Kultur.

/oprac. KW/

400 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
W rytmie dojrzałego serca

14 lutego 2023 roku w Sali Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie odbyło się spotkanie muzyczno-poetyckie „W rytmie dojrzałego...

Zamknij