ggg ggg

Koncert Papieski wspólnym świętowaniem i modlitwą

W węgrowskim klasztorze 18 października 2020 r. uczczono 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła Mszą Świętą oraz II koncertem Chóru Kameralnego KOE z Sokołowa Podlaskiego.

Uroczystości 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II oraz 40. rocznicy Jego pontyfikatu zorganizowało Starostwo Powiatowe i Parafia Rzymskokatolicka św. Antoniego i św. Piotra z Padwy pod honorowym patronatem senator Marii Koc. Powiat Węgrowski reprezentowała starosta Ewa Besztak, która w kilku słowach podkreśliła, jak ważne dla mieszkańców powiatu oraz wiernych jest upamiętnienie Wielkiego Polaka. Pamięć o św. Janie Pawle II kultywowana jest przez dzieci, młodzież i dorosłych. W szkołach na terenie każdej gminy odbywają się uroczystości upamiętniające ważne daty związane z Papieżem. Stał się patronem szkół w Węgrowie i w Mrozowej Woli, a w Ostrówku znajduje się droga nazwana jego imieniem. W Sadownem, Stoczku, Łochowie i Grębkowie na placu kościelnym powstały jego pomniki. Odbywają się konkursy plastyczne, przeglądy artystyczne i literackie nawiązujące do Jego życia i twórczości. W życiu każdej parafii Powiatu Węgrowskiego przypominany jest w czasie okolicznościowych wydarzeń, uroczystych mszy świętych, czy też przekazywanych myśli i słów, których tak wiele po sobie pozostawił.
18 października br. odbyła się Msza Święta, podczas której starosta węgrowski Ewa Besztak wraz z wicestarostą Markiem Renikiem podziękowali proboszczowi dr Romualdowi Koskowi za współorganizację wydarzenia przekazując na rzecz parafii ornat z wizerunkiem św. Jana Pawła II. Podziękowania skierowano również do senator Marii Koc za patronat, a wicestarosta Marek Renik odczytał jej List Okolicznościowy przekazany dla wszystkich uczestników i mieszkańców powiatu. Chór Kameralny Koe pod dyrygenturą Anety Mroczek w specjalnie przygotowanym repertuarze oraz narracji przypomniał zgromadzonym, jak ważną rolę św. Jan Paweł II odegrał w życiu Polaków, a także naszej Ojczyzny. Podziękowania za wspaniały koncert były w pełni zasłużone dla artystów śpiewających w Chórze działającym przy Ośrodku Kultury w Sokołowie Podlaskim. Pieśni oddawały życie, pasje i przemyślenia św. Jana Pawła II i były przepięknie wykonane. W związku z epidemią wydarzenie było w całości transmitowane na żywo w Internecie.

/J.Cz.; fot. Janusz Czerwiński/

188 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzień Edukacji Narodowej w Starostwie Powiatowym

W dniu 14 października br., w Starostwie Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej uczczono Dzień Edukacji Narodowej. W imieniu Zarządu Powiatu Pan...

Zamknij