ggg ggg ggg

Komendant WKU ppłk Leszek Wieczorek zakończył pracę po 15 latach służby i pożegnał Wyszków

Uroczystość zdania obowiązków i pożegnanie z wyszkowskim WKU dotychczasowego Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Wyszkowie ppłk Leszka Wieczorka odbyła się 30 września 2019 r. w auli Filii Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Wyszkowie i zgromadziła wielu mieszkańców, samorządowców i przyjaciół odchodzącego ze stanowiska Komendanta.

30.09.2019 r. Wojskowy Komendant Uzupełnień w Wyszkowie ppłk Leszek Wieczorek przekazał obowiązki komendanta po 15 latach służby w Wyszkowie. W obecności Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Warszawie płk. Zdzisława Małkowskiego obowiązki przekazał swojemu dotychczasowemu zastępcy mjr. Robertowi Dymerskiemu. Po złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości mjr Agnieszkę Krystman Szefowi WszW, ppłk Leszek Wieczorek przywitał zebranych licznie gości. Po odczytaniu rozkazu personalnego o zwolnieniu ze służby zawodowej ppłk. Leszka Wieczorka zostały podpisane protokoły i głos zabrał Szef WSzW w Warszawie płk Zdzisław Małkowski, który podziękował ppłk. Leszkowi Wieczorkowi za służbę wojskową, a w szczególności za 15 lat służby w WKU w Wyszkowie. Ppłk Leszek Wieczorek zwrócił się do zebranych wspominając minione lata służby w Wyszkowie i podkreślając, jak dla niego ważna była współpraca z samorządowcami, przedstawicielami służb mundurowych z regionu działania WKU z powiatów: ostrowskiego, wyszkowskiego i pułtuskiego. Dziękował również za wiele wspólnych inicjatyw i uroczystości oraz pomoc w codziennych pracach Komendy Uzupełnień. Jak mówił bez wielu z obecnych osób nie można byłoby dokonać tak wiele dla społeczności i mieszkańców. Dziękował także pracownikom i oficerom Wojskowej Komendy Uzupełnień w Wyszkowie.
Wiele było tego dnia osób, które dziękowały za wiele wspólnych lat i dzieliło się wieloma ciepłymi wspomnieniami. Na pamiątkę wyjątkowej życzliwości i sympatii wręczano nie tylko kwiaty odchodzącemu Komendantowi, ale też specjalne upominki np. szablę, czy pistolet! Ppłk Leszek Wieczorek z wielkim wzruszeniem dziękował wszystkim gościom i współpracownikom. Jak zapewniał jeszcze trochę potrwa jego odejście, gdyż po zdaniu służby w Wyszkowie przechodzi do Ciechanowa. Jak żartował: zaczynał w Ciechanowie i kończy w Ciechanowie – tak życie zatoczyło pełny krąg.

/Janina Czerwińska/

1 183 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
ŻYWY POMNIK DWÓCH JUBILEUSZY

8 października w Łochowie odbyło się uroczyste sadzenie Dębu Pamięci. Okazją do tego rodzaju świętowania była 100. Rocznica Powołania Policji...

Zamknij