ggg ggg

Kolorowy zawrót głowy, czyli radosny piknik dla dzieci (23.07.2013)

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w ramach realizacji projektu „Twoja przyszłość w Twoich rękach” współfinansowanego przez Unię Europejską zorganizowało 19 lipca  Piknik Integracyjny.
Jest to już 4 piknik zorganizowany dla osób niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną oraz rodzin i osób opuszczających domy opieki. Impreza odbyła się w ubiegłą sobotę 19 lipca 2013 r. na terenie boiska przy Zespole Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej (tzw. popularnie Rubinka). Wspaniała zabawa trwała od godz. 13.00 do 22.00 i widać było mnóstwo dzieci i młodzieży żywo zainteresowanych proponowanymi atrakcjami.  Do poszczególnych urządzeń wesołego miasteczka ustawiały się kolejki cierpliwie czekających dzieci wraz z całymi rodzinami. A było w czym wybierać. Pneumatyczne olbrzymie zabawki, zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, gdzie do woli można było skakać cieszyły się wielkim powodzeniem. Dzikie zabawy na improwizowanym ringu przyciągnęły nie tylko chłopców, ale również dziewczynki. Wszystkie zabawki były za darmo, więc uczestnicy pikniku mogli z nich korzystać do woli. Na początku uwagę części dzieci przyciągnęły występy trupy teatralnej. Aktorzy opuścili scenę, by wraz z dziećmi bawić się w radosnym korowodzie.


Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Katarzyna Sobieska przywitała zebranych oraz gości m.in. zarząd powiatu ostrowskiego, starostę Zbigniewa Kamińskiego, wicestarostę … Bauera, radnych Rady Powiatu, sekretarz Powiatu Jolantę Ugniewską, wójtów z terenu powiatu: Marka Kubaszewskiego, Michała Rutkowskiego, przedstawiciela miasta Tadeusza Legackiego.  Uroczystego otwarcia dokonała Pani dyrektor oraz starosta ostrowski Zbigniew Kamiński.  Na początek dyrektor Sobieska przybliżyła ideę przyświecającą zorganizowaniu pikniku, omówiła projekt pt. „Twoja przyszłość w Twoich rękach” oraz z wielką satysfakcją zaprosiła do obejrzenia stoisk i rozmowy z osobami, które dzięki programowi miały możliwość podjęcia działalności gospodarczej, wybiły się, osiągnęły sukces i zdobyły nowe możliwości i umiejętności.
„Ich sukcesy są naszymi sukcesami – zwracała się do zebranych dyrektor PCPR Katarzyna Sobieska zapraszając do stosika wypożyczalni samochodów prowadzonej przez uczestnika projektu czy degustacji wyrobów lub do namiotu Spółdzielni Socjalnej „Amelia” prowadzącej Centrum Terapeutyczno- Opiekuńcze. Nieco później o swojej działalności kilka słów powiedziała prezes Spółdzielni Katarzyna Lipska. Centrum powstaje w Ostrowi Mazowieckiej między innymi dzięki wsparciu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.


„Centrum Terapeutyczno- Opiekuńcze „Amelia” tworzą kobiety, po części również matki dzieci niepełnosprawnych, dlatego znamy problem życia z niepełnosprawnością i jej następstwami. Wiemy, ile trzeba włożyć wysiłku i trudu w rehabilitację. Otwierając centrum chcemy pomagać dzieciom i ich rodzinom przejść przez trudny okres, w którym dziecko rozwija się i walczy z chorobą. Stworzymy warunki przyjazne i komfortowe, by zniwelować bariery dzielące dzieci niepełnosprawne i dzieci zdrowe tak, aby mogły lepiej żyć i funkcjonować samodzielnie. Jesteśmy zespołem specjalistów w swoich dziedzinach. Każda z nas ma za sobą duże doświadczenie pedagogiczne i terapeutyczne, którym możemy podzielić się z innymi. Swoją pracę traktujemy jako pasję, w której zdrowie i dobra kondycja naszych podopiecznych są najważniejsze” – opisywała Prezes Katarzyna Lipska.
Starosta Zbigniew Kamiński podczas otwarcia bardzo pozytywnie ocenił trwający od 2008 roku projekt oraz kolejny, już czwarty, Piknik Integracyjny. „Powiat Ostrowski dba o młodzież i dzieci niepełnosprawne intelektualnie. Stara się zapewnić pieniądze na utrzymanie ośrodków w Lubiejewie i Zuzeli… Staramy się, bo to są obywatele naszego kraju i naszej małej społeczności” – zapewniał starosta opisując działania powiatu na rzecz osób i rodzin osób niepełnosprawnych, potrzebujących wsparcia i pomocy.

W trakcie spektaklu dla dzieci pt. „W krainie Bajkolandii” młodzi widzowie świetnie się bawili. Gorąco też przyjęto występ kabaretu „PALI SIĘ”, ale niewątpliwym hitem pikniku były konkursy z nagrodami, kolorowo przebrani szczudlarze, pokaz baniek mydlanych oraz malowanie twarzy. Nie mniej koncert zespołu Blue Angels czy zabawa przy przebojach Zespołu Boney M. również zostanie na długo w pamięci uczestników Pikniku Integracyjnego.
/Janina Czerwińska/

Galeria zdjęć

1 089 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Boska bossa” na skrzypce, kontrabas i gitarę (23.07.2013)

Można wiele razy powtórzyć słowo „Boska” określając niedzielny koncert muzyki poważnej, który zorganizowała Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” w ramach letnich...

Zamknij