ggg ggg ggg ggg

Kolorowy Serock (03.06.2014)

Niedziela 1 czerwca była bardzo barwna i radosna. Miasto za sprawą Wojciechowego Święta, które tym razem przypadło w Dniu Dziecka, mieniło się wszystkimi kolorami.

15142

O godzinie 14.30 mieszkańcy i przybyli na festyn goście wyruszyli ze stadionu miejskiego na rynek w barwnym korowodzie, który w tym roku miał motyw bajkowy. Smerfy, misie, złote rybki, czarodzieje i czarodziejki i mnóstwo innych bajkowych postaci – tańczyły w rytm piosenek, okrzyków, pozdrawiały mieszkańców. Prócz postaci bajkowych godnie prezentowali się mieszkańcy wszystkich sołectw i miejscowości. W korowodzie maszerowały też delegacje z zaprzyjaźnionych miast: z Ignaliny, Lanskroun, Radzionkowa, Dzierżoniowa, rejonu Głuboczyca (Ukraina) i miasta Quba (Azerbejdżan). Po powitaniu uczestników przez Burmistrza Miasta i Gminy Serock Sylwestra Sokolnickiego rozpoczęła się część rozrywkowa festynu. Na scenie zaprezentowały się zespoły i soliści z Miasta i Gminy Serock. Po godzinie 18.00 wyjątkowy spektakl „In Blue” przeniósł najmłodszych w świat fantazji i pięknej beztroski. Wspaniała gra barw, dźwięków, świateł i efektów wizualnych wywołała zdumienie nie tylko wśród dzieci, ale i towarzyszących im dorosłych. Na dzieci czekały również inne atrakcje – na stoiskach promocyjnych, m.in. Urzędu Miasta i Gminy w Serocku oraz Starostwa Powiatowego w Legionowie – można było wygrać wiele nagród. Czekały też zabawki plenerowe: dmuchańce, trampoliny, bajkowe zamki. A wszystko w towarzystwie wielu zabaw i konkursów. W ratuszu można było obejrzeć wystawę malarską Państwa Dybowskich, a przed ratuszem – wystawę „25 lat Wolności. Budowa Samorządu Serockiego” – poświęconą przemianom, jakie zaszły w gminie od 1989 roku. Amatorzy rock’n’rolla bawili się przy muzyce zespołu The Postman – grającego m.in. covery przebojów Beatlesów. A potem już niecierpliwe oczekiwanie na gwiazdę wieczoru, zespół Poparzeni Kawą Trzy, który przyjechał do Serocka prosto z sopockiego festiwalu TopTrendy. Efektowne wejście w płomieniach ognia, zabawa światłami, dźwiękami, dymem i „lametowy deszcz”. Energiczne dźwięki i mnóstwo pozytywnej energii przekazanej przez Poparzonych tym, którzy bawili się pod sceną. „Byłaś dla mnie wszystkim”, „Kawałek do tańca”, „Pięć minut”, „Chyba się zakochałem” – zdawało się, że nie ma nikogo, kto by nie znał tych przebojów. Festyn zakończył się pokazem sztucznych ogni.
UG Serock+ foto / opr. rc

Galeria zdjęć

1 810 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolorowo i wesoło było na ekologicznym festynie z okazji Dnia Dziecka w Wołominie… (03.06.2014)

Moc atrakcji dla najmłodszych mieszkańców Wołomina i ich opiekunów przygotował Miejski Dom Kultury we współpracy z Urzędem Miejskim z okazji...

Zamknij