ggg ggg ggg

Kolejny przykład dobrej współpracy pomiędzy Powiatem Wołomińskim a Gminą Dąbrówka!

Podczas październikowej sesji Rada Gminy w Dąbrówce podjęła uchwałę o zabezpieczeniu środków na wsparcie Powiatu Wołomińskiego przy rozbudowie drogi powiatowej Marianów – Kowalicha.

Dobra wiadomość dla mieszkańców jest taka, że kolejna droga powiatowa na terenie gminy Dąbrówka doczeka się modernizacji.
Podczas XX Sesji Rady Gminy Dąbrówka, która odbyła się w poniedziałek, 26 października radni zdecydowali o podjęciu uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Wołomińskiemu na realizację zadania budżetowego: „Rozbudowa drogi powiatowej nr 4338W od skrzyżowania ulic: Słonecznej z Królewską w m. Kowalicha do skrzyżowania ulic Marianowskich w m. Marianów, gm. Dąbrówka”.
Radni postanowili o zabezpieczeniu kwoty 173 749,00 zł na wsparcie Powiatu Wołomińskiego przy rozbudowie drogi powiatowej 4338W.
– Oto przykład dobrej współpracy między Powiatem a Gminą – powiedział starosta wołomiński Adam Lubiak podkreślając jednocześnie: „Nie byłoby to możliwe, gdyby nie osobiste zaangażowanie w zainicjowanie realizacji tej inwestycji przez pana Wiesława Mędrzyckiego, Radnego Powiatu Wołomińskiego za co bardzo dziękuję.”
Warto w tym miejscu nadmienić, że w najbliższym czasie powiat wołomiński zamierza również doświetlić przejście dla pieszych, zlokalizowane przy Urzędzie Gminy i Szkole Podstawowej na ul. T. Kościuszki w Dąbrówce. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach powiatowego programu poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.
Dzięki dobrej współpracy starostwa z gminami oraz inwestycjom realizowanym samodzielnie przez powiat wołomiński, mieszkańcy mogą bezpiecznie i komfortowo poruszać się po drogach powiatowych.

/opr. KW/

1 010 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Mobilny Punkt Pobrań „Drive-Thru” w Ząbkach już działa!

Na terenie Powiatu Wołomińskiego powstają kolejne mobilne punkty pobrań COVID-19 tzw. „Drive-Thru”. Od ubiegłego piątku, 30 października można skorzystać z...

Zamknij