ggg ggg
ggg ggg

Kolejne Ofiary Katastrofy Smoleńskiej upamiętnione

14 sierpnia, w Dolince Smoleńskiej w Ossowie, odbyła się ceremonia odsłonięcia popiersia senatora Stanisława Zająca oraz generała Włodzimierza Potasińskiego – ofiar katastrofy smoleńskiej z 2010 r.

W uroczystości, której gospodarzem był Ryszard Walczak – inicjator utworzenia Polany Dębów Pamięci, udział wzięli m.in.: ks. dziekan Jan Andrzejewski, reprezentujący prezydenta RP minister Andrzej Dera, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, dyrektor Gabinetu Politycznego MON Łukasz Kudlicki, a także bliscy upamiętnianych osób na czele z p. Alicją Zając – wdową po Ś.P. senatorze Stanisławie Zającu.
– Te wszystkie miejsca upamiętnienia w tak różnych krajach i w różnych regionach naszej ojczyzny pozwalają nam trwać w tej pamięci – powiedziała Alicja Zając, dziękując za upamiętnienie męża.
– Kochali Polskę i służyli tak jak potrafili najlepiej – wspominał gen. Potasińskiego i senatora Zająca minister Andrzej Dera.
Z kolei szef MON Mariusz Błaszczak skierował do uczestników okolicznościowy list, w którym zwrócił uwagę, że Dolinka Smoleńska upamiętniająca ofiary katastrofy, znajduje się nieopodal pola bitwy pod Ossowem z 1920 roku. W tym miejscu stoi także monument ku czci tych obrońców stolicy, którzy 20 lat później zginęli z rąk Sowietów w Katyniu. „Dziękuję za wierne pielęgnowanie pamięci o Polakach, którzy na przestrzeni dziejów naszego kraju, oddali życie za swój kraj – napisał minister Mariusz Błaszczak.

 

2 062 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bilet metropolitalny podbija Wołomin!

W związku z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i wieloma chętnymi do wyrobienia nowej, spersonalizowanej Warszawskiej Karty Miejskiej (WKM), która umożliwi korzystanie...

Zamknij