ggg ggg ggg

Kobyłka zebrała już ponad 117 tys. zł, a to jeszcze nie koniec!

Ubiegłoniedzielny, 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kobyłce zakończył się wynikiem 117 095,35 złotych! Ale to jeszcze nie wszystko, ponieważ wciąż trwają aukcje na Allegro, a licytować można aż do 12 lutego!

Jak co roku, Sztab WOŚP Kobyłka, Miejski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miasta połączyły swe wysiłki, aby kobyłkowskie wielkie granie, było naprawdę wielkie.
Trudno zliczyć wszystkie wydarzenia, inicjatywy, a przede wszystkim ująć w ramy przeogromne zaangażowanie wszystkich ludzi dobrej woli, którzy włożyli całe swoje serca w przygotowanie 31. Finału WOŚP w Kobyłce.
W ubiegłą niedzielę, 29 stycznia kobyłkowskie serce WOŚP biło na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Karola Wojtyły, gdzie zorganizowane zostało finałowe granie. Impreza wystartowała już o godzinie 14.00. (Wcześniej tradycyjnie odbył się Bieg policz się z cukrzycą).

31. Finał WOŚP w Kobyłce zainaugurował otwarty trening grupowy z Anią Jurkiewicz-Fiodor – Torstar Fitness KLUB. O godz. 15:00 wystąpił Teatr Pijana Sypialnia z „Bajką o słowach”.
Z myślą o odwiedzających przygotowano całą gamę atrakcji tj.: Pokaz sekcji Karate – Klub Sportów Walki Kyokushin, Pokaz sekcji tańca Natalii Ilach, Pokaz sekcji tańca Iryna Kupriianova Choreograf, Koncert Psycho Beets, Koncert Dżesika Kalmary, Koncert Wojtka Ezzat, pomiędzy którymi odbywały się licytacje.
Można było wziąć udział w warsztatach malowania porcelany, warsztatach z wycinanki lub malarstwa przygotowanych przez Pracownię Artystycznych Wyzwań, zajęciach tworzenia ozdób karnawałowych dla dzieci z Gabrysią Siewierą, a nawet w warsztatach ozdabiania toreb i zakładek, które towarzyszyły kiermaszowi książek przygotowanemu przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kobyłce. W dniach:
27-29 stycznia rozgrywany był Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich o Puchar Burmistrza Miasta Kobyłka, a wielkie niedzielne świętowanie tradycyjnie zakończyło się o 20:00 światełkiem do nieba, tym razem w postaci pokazu ognia.
Cały ten wysiłek opłacił się z nawiązką. Od Tomasza Szturo – Szefa Sztabu 1443 w Kobyłce otrzymaliśmy potwierdzoną informację, że ostateczna kwota zebrana z puszek to 117 095,35 zł!
Niemniej, jak podkreśliła Burmistrz Edyta Zbieć, suma nie jest ostateczna. „Do tego dojdą kwoty z eskarbonki, z licytacji na Allegro, z naszych licytacji na scenie (prawie 11 tys. zł), z naleśników, po które Państwo ustawialiście się w kolejce (1 tys. zł)”.
– To absolutny rekord, chcę Państwu bardzo podziękować – za Waszą hojność, dobre serca, za niesamowite licytacje, za atmosferę, którą stworzyliście – było wspaniale i dla takich chwil warto organizować koncerty i inne wydarzenia podczas Finału. Dziękuję wszystkim wolontariuszom, za ten Wasz niesamowity zapał, poświęcony czas, energię. Dziękuję Sztabowi 1443 w Kobyłce na czele z Tomaszem Szturo i pracownikom Szkoły nr 3 za fantastyczne zorganizowanie całości, biegu, turnieju siatkówki, wolontariatu. Ogromne podziękowania także dla naszego niesamowitego prowadzącego, Marcina Kruszewskiego. A za pomoc w organizacji dziękuję: wszystkim pracownikom MOK i Biblioteki (na czele z Paniami Dyrektor Agnieszką Kacprzak i Sylwią Carzyńską), Wydziałowi Promocji Urzędu Miasta, Pracowni Artystycznych Wyzwań i Teresie Urbanowskiej, Danucie Rasińskiej (Danka Porcelanka), Gabrysi Siewierze i jej wolontariuszom, Basi Filipczak, Barbórce i Bartkowi Seżeń, Harcerzom, OSP, Gabrysi i Błażejowi Pruszyńskim, Dżesice Kalmarom – i wszystkim pozostałym wykonawcom i osobom, bez których Finał nie mógłby się odbyć – podkreśliła Burmistrz Edyta Zbieć, dodając na zakończenie: – Przede wszystkim dziękuję darczyńcom – przedsiębiorcom i osobom prywatnym, które ofiarowały nam przedmioty na licytacje na scenie i na Allegro – prawie 11 tys., które będą przeznaczone na walkę z sepsą, są również dzięki Wam.
Siema i do zobaczenia w przyszłym roku!

/opr. KW/

86 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rusza budowa Stacji Uzdatniania Wody w południowych Ząbkach!

We wtorek, 24 stycznia podpisana została umowa na budowę SUW Południe w Ząbkach. – Dzięki budowie SUW-u Południe będziemy mogli...

Zamknij