ggg ggg ggg

Kierując ciężarówką pił alkohol – spowodował kolizję

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 60-letni kierowca samochodu ciężarowego, który spowodował kolizję na trasie S-8. Policjantom przyznał się, że w trakcie kierowania popijał piwo. Teraz swoje nieodpowiedzialne zachowanie wytłumaczy w sądzie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj o godzinie 21.30 dyżurny wyszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej samochodu ciężarowego i osobówki na trasie S-8 w miejscowości Ślubów. Na miejsce udali się policjanci drogówki, którzy od razu od kierującego ciężarówką wyczuli alkohol. W trakcie wyjaśniania przyczyn i okoliczności kolizji, funkcjonariusze ustalili, że 60-letni kierowca „tira” nieprawidłowo wykonał manewr zmiany pasa ruchu z prawego na lewy i uderzył w prawidłowo jadącego opla. Badanie alkomatem w organizmie mieszkańca powiatu toruńskiego wykazało ponad 2 promile alkoholu.  Policjanci wydziału ruchu drogowego już zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa i minimum 3 letni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Na całe szczęście nieodpowiedzialne zachowanie 60-latka nie skończyło się tragicznie i nikt nie został ranny. Pamiętajmy pijani kierowcy to śmiertelne niebezpieczeństwo na drodze.

kom. Damian Wroczyński

79 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzielnicowi i aplikacja „Moja Komenda” na rzecz poprawy bezpieczeństwa

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu – każdy może prosić go o pomoc, czy też poradę. Zadaniem dzielnicowego jest pomagać w...

Zamknij