ggg
ggg

Kierował autem mając 2,5 promila alkoholu w organizmie, został zatrzymany przez policjantów

Nietrzeźwi kierowcy mogą doprowadzić do tragedii na drodze, dlatego reagujmy w każdej tego typu sytuacji i korzystajmy z nr alarmowego 112.

Wczoraj przed godz. 23:00 dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy jadącym vw passatem. Na wskazane przez zgłaszającego miejsce tj ul. Lubiejewską pojechał patrol Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci zatrzymali kierującego vw 61-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy, urządzenie pokazało 2,5 promila alkoholu w organizmie. 61-latek odpowie przed Sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości za co grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla innych osób korzystających z drogi. Jeżeli nie mamy możliwości zatrzymania takiego kierowcy należy zadzwonić pod nr alarmowy 112. Jeden telefon może zapobiec tragedii na drodze.

mł.asp. Marzena Laczkowska

621 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyglądało groźnie na ekspresówce. Zachowaj szczególną ostrożność – jesień na drodze!

Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, ponieważ bardzo gwałtownie zmieniają się warunki atmosferyczne. Policyjne statystyki wskazują, że...

Zamknij