ggg ggg ggg ggg

Kampania społeczna „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!”

Dnia 17 stycznia 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Ruskołęce mieli możliwość uczestniczenia w prelekcji edukacyjnej „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!”, przeprowadzonej przez przedstawicieli Zakładu Linii Kolejowych w Siedlcach. Jest to jedna z najważniejszych i najdłużej trwających kampanii społecznych w całej Polsce, gdyż „Bezpieczny przejazd…” powstał w 2005 r. i ma już 16 lat.

Celem spotkania było podnoszenie świadomości wśród młodych osób o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych, zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, minimalizacja liczby zdarzeń zagrażających życiu i zdrowiu ludzi na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych, kształtowanie zachowań i utrwalanie postaw społecznie pożądanych. Niezależnie od wieku ważne jest, aby każdy wiedział jakie zasady panują na terenach kolejowych i stosował je.
Podczas prelekcji zostały przedstawione materiały edukacyjne, filmy oraz najważniejsze znaki drogowe. Nie zabrakło przekazania zeszytów edukacyjnych, kolorowanek oraz innych pomocy naukowych w celu większego zainteresowania danym tematem. To od odpowiedniego wychowania najmłodszych w dużym stopniu zależy to, jak w przyszłości będą zachowywać się na torach jako kierowcy.
Szkoła Podstawowa w Starej Ruskołęce dołączyła do grona Ambasadorów Bezpieczeństwa w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”, prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

/Info Gmina Andrzejewo/

779 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ostrów Mazowiecka nie zwalnia tempa!

Wywiad z burmistrzem Ostrowi Mazowieckiej Jerzym Bauerem Panie burmistrzu, Ostrów Mazowiecka nie zwalnia tempa. Ilość i różnorodność zadań inwestycyjnych robi...

Zamknij