ggg
ggg ggg

Już ponad 5 000 nowych kart „Jestem z Ząbek” trafiło do mieszkańców!

Ponad 5 tysięcy nowych kart mieszkańca „Jestem z Ząbek” mających postać karty chipowej z funkcjonalnością Warszawskiej Karty Miejskiej, trafiło do rąk mieszkańców Ząbek. W większości przypadków mieszkańcy wnioskowali o kartę przez Internet i otrzymali ją bez wychodzenia z domu.

Urząd Miasta w Ząbkach przypomina, że ważność starych, zielonych kart mieszkańca została przedłużona tylko do 30 listopada br.
Dzięki nowej karcie, kilkaset naszych mieszkańców korzysta z biletów metropolitalnych ulgowych ważnych w 1. i 2. lub tylko w 2. strefie tj. „na kolej do Dw. Wileńskiego lub Wołomina” z 33% dopłatą z budżetu miasta. Dzięki temu osoby te wybiorą pociąg zamiast zatłoczonego autobusu 199.
Ze względu na epidemię zalecane jest wnioskowanie o kartę drogą internetową za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej (https://jestemzzabek.pl/).
Przypominamy, że aby otrzymać kartę fizyczną trzeba złożyć dwa wnioski internetowe: 1) o dołączenie do programu Karta Mieszkańca, 2) o wydanie karty fizycznej ew. kolejne wnioski o dołączenie dzieci i karty dla nich (można składać po akceptacji pierwszego wniosku). Aby wniosek był rozpatrzony szybko i sprawnie, należy załączyć zdjęcie spełniające wymagania i komplet wymaganych załączników (skan pierwszej strony zeznania PIT za 2019r. (zwykle jest to PIT 37), UPO od PITa, (przypominamy PIT-11 nie jest zeznaniem podatkowym), do tego skan dowodu/paszportu z widocznym zdjęciem i nr pesel.
Gdy już wyjmiemy nową kartę ze skrzynki pamiętajmy o jej aktywacji!
Najczęstsze problemy i kwestie, które wydłużają załatwienie sprawy to: a) brak linku aktywacyjnego do konta – należy zalogować się do serwisu pocztowego przez interfejs www i sprawdzić folder spam/powiadomienia itp. częsty problem w serwisach wp.pl, o2.pl, interia.pl (linki aktywacyjne są wysyłane z adresu karta@jestemzzabek.pl); b) wypełniając wniosek nie załączono wymaganego załącznika (pierwszej strony rocznego PIT, UPO, dowodu) i zaznaczono, że dokument zostanie dostarczony do urzędu – takie wnioski czekają na uzupełnienie, np. okazanie dokumentów w urzędzie. Zawsze można też wycofać wniosek i złożyć go ponownie z kompletem załączników.
c) zdjęcie nie spełniające wymagań, obrócone na bok, nieostre itp. d) brak uprawnień do udziału w programie Karta Mieszkańca; e) brak reakcji na sytuację, gdy wniosek został zwrócony do poprawy.
Przed złożeniem wniosku polecamy zapoznanie się z częstymi pytaniami i odpowiedziami oraz instrukcją złożenia wniosku w przypadku osoby, która samodzielnie rozliczyła zeznanie roczne za 2019 rok ze wskazaniem miejsca zamieszkania w Ząbkach. (Wszelkie informacje znajdziemy w zakładkach na stronie https://jestemzzabek.pl/).
Warto pamiętać, że jak już jesteśmy w programie to możemy dołączyć dzieci i zawnioskować dla nich o karty. Pamiętajmy, że karty są wydawane od 6 roku życia. W przypadku dzieci ważna jest aktualna fotografia.
Najbardziej skomplikowany przypadek dotyczy osób pełnoletnich nieosiągających samodzielnych dochodów i kontynuujących naukę. Mogą one otrzymać kartę na podstawie uprawnień jednego z rodziców, tzn. rodzic musi być w programie Nowa Karta Mieszkańca. Takie osoby dziedziczą uprawnienia do czasu kontynuacji nauki, nie dłużej niż do ukończenia 26. roku życia.
(Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na dedykowanej stronie w zakładce: https://jestemzzabek.pl/…/12-karta-dla-studenta-i-maturzysty).
/opr. KW, źródło: UM Ząbki/

183 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przywrócić pamięć o Męczennikach Ziemi Radzymińskiej

Z inicjatywy dziekana radzymińskiego, ks. prał. Stanisława Popisa, w środę 7 października w Kolegiacie Radzymińskiej uczczono pamięć porwanych 15 sierpnia...

Zamknij