ggg ggg ggg

Już bez błota i kolein…

W piątek, 20 kwietnia 2018 r. mieszkańcy Słopska w gminie Zabrodzie z radością uczestniczyli w przecinaniu wstęgi i oddaniu do użytku przebudowanej drogi gminnej transportu rolniczego przy ul. Kolonijnej.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie na odcinku drogi (kolejnego w tej okolicy) w Słopsku przy ul. Kolonijnej odbyła się uroczystość radosna dla mieszkańców Słopska. Po latach oczekiwania i nieprzejezdnej przez część roku drogi dokonano przebudowy drogi gminnej o długości 715 m i szerokości 5 m. Inwestycję zrealizowano w 2017 przy współfinansowaniu z budżetu Województwa Mazowieckiego ze środków związanych z wyłączaniem z produkcji gruntów rolnych. Wartość inwestycji to kwota 526 767,20 zł. Dotacja z budżetu Województwa wyniosła 150 000 zł, a wkład własny gminy Zabrodzie – 376 767,20 zł. Dzięki tej asfaltowej drodze mieszkańcy otrzymali możliwość dotarcia i przejazdu do swoich posesji i nieruchomości bez przeszkód, co podniosło komfort ich życia i otwarcie perspektyw na przyszłość. Mieszkańców znacznie przybyło, wielu jest też działkowiczów, więc dobra droga stała się koniecznością. Miejscowość znajduje się na terenach zalewowych, więc i ze względu na pobudowanie drogi, która jest wyżej niż teren zwiększyło się bezpieczeństwo mieszkańców. Brak dojazdu i utrudnienia nie sprzyjają osiedlaniu się nowych mieszkańców, a wręcz przeciwnie powodują odpływ ludzi z tej okolicy. O trudnych czasach sprzed kilkudziesięciu lat i swojej moralnej odpowiedzialności wobec ludzi, którzy tu się wtedy dali namówić oraz się osiedlili, mówił przewodniczący Rady Gminy Janusz Marian Pakuła. Podziękował wójtowi gminy Zabrodzie Tadeuszowi Michalikowi oraz radnym gminy i pracownikom urzędu za determinację i doprowadzenie do jej przebudowy. Jak się okazało mieszkańcy już wspominają o kolejnej takiej inwestycji, bo pozostało do zrobienia dalsze 500 metrów, a jeszcze czeka na remont odcinek drogi w Głuchach.
W uroczystym przecięciu wstęgi uczestniczyli goście – radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego: Marian Krupiński i Mirosław Augustyniak oraz wójt Tadeusz Michalik, przewodniczący Rady J.M. Pakuła, ksiądz proboszcz, przedstawiciel gminy i mieszkańców.
„Cieszy każda inwestycja w sport, kulturę, czy wodociągi, ale przede wszystkim te drogowe. Co z tego, że będziemy mieć szkołę, a nie będzie drogi, by do niej dojechać” – mówił radny Marian Krupiński. Poinformował, że samorząd wojewódzki ma do rozdysponowania 30 mln zł na drogi transportu rolniczego i 100 mln zł na drogi powiatowe i gminy oraz powiaty mogą liczyć na wsparcie.
Zapraszamy na stronę internetową naszej gazety www.kurier-w.pl, gdzie zamieścimy filmy z wypowiedziami samorządowców z gminy Zabrodzie i radnych Sejmiku.
/J.Cz./

6 756 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Trzy nagrody dla MTP FARSA w Festiwalu Małych Form Teatralnych EFFKA w Piasecznie

14 kwietnia 2018 roku Młodzieżowy Teatr Profilaktyczny FARSA został uhonorowany trzema nagrodami na Festiwalu Małych Form Teatralnych EFFKA, który odbył...

Zamknij