ggg

To już 20-lecie PWiK

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wyszkowie – spółka wyszkowskiego samorządu, 1 lipca 2017 r. „ukończyła” dwudziestolecie swojego istnienia. W przeddzień, 30 czerwca świętowano jubileusz powstania PWiK.

 

fot11 lipca 1997 roku powstała spółka, która została przekształcona z Zakładu Wodno-Kanalizacyjnego w Wyszkowie w Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Historię spółki, dane o inwestycjach i rozwoju, zmianach na przestrzeni jej dwudziestolecia istnienia opowiedziano zebranym w specjalnie przygotowanym filmie. Na sali widowiskowej Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” w dniu 30 czerwca 2017 r. zebrało się wielu przyjaciół, sympatyków, przedstawicieli samorządu i oczywiście pracowników PWiK. Gorąco i z szacunkiem witano dotychczasowych prezesów spółki: Andrzeja Piątka (prezes zarządu w latach 1997-2003), Teresę Jastrzębską (prezes w latach 2003-2015), wiceprezesa Zbigniewa Wiśniewskiego (w latach 2007-2015). Oczywiście obecny prezes Daniel Bogdan pełnił rolę gospodarza jubileuszu i to on wraz z burmistrzem Wyszkowa Grzegorzem Nowosielskim uhonorował poprzedników z okazji 20-lecia specjalną statuetką. Od prezesa Daniela Bogdana pamiątkowa statuetkę otrzymał burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.
O rozwoju spółki niech świadczy to, że zakład 20 lat temu eksploatował 146 km sieci wodociągowej, a dziś jest to ponad 250 km. W tym czasie dokonano wielu inwestycji, m.in. zbudowano nową oczyszczalnię ścieków, przebudowano budynki i całe otoczenie, oddano do użytku nowe SUW. Nowy prezes Daniel Bogdan, kierujący spółką od dwóch lat też może pochwalić się inwestycjami np. paczkowarką do wody, niezwykle przydatną w sytuacjach kryzysowych oraz nowym agregatem prądotwórczym, uniezależniającym PWiK od przerw w dostawie prądu.
W jubileuszu udział wzięli m.in.: burmistrz Wyszkowa wraz z pracownikami samorządu, radni Rady Miejskiej w Wyszkowie, przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, przedstawiciele kilkudziesięciu zaprzyjaźnionych spółek wodno-kanalizacyjnych z terenu Polski, przedstawiciele lokalnych instytucji, urzędów i firm. Uroczystość poprowadził Leszek Marszał.
Przybyłych na uroczystości przywitali gospodarze – prezes PWiK Daniel Bogdan i burmistrz miasta Grzegorz Nowosielski. Zapraszamy na stronę internetową naszej gazety www.kurier-w.pl, gdzie zamieścimy nagranie z wypowiedzią burmistrza Wyszkowa. Burmistrz Grzegorz Nowosielski podkreślał znaczenie PWiK w rozwoju naszego miasta i podziękował za długoletnią pracę i starania dokonywane w ciągu tych 20 lat włożone przez prezesów, rady nadzorcze i pracowników. Głos zabrał również wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Waldemar Sobczak, który mówił na temat inwestycji i wizji rozwoju oraz złożył gratulacje z okazji jubileuszu. Wielką pochwałę starań i przydatności spółki wygłosiła jedna z osób, która jest jednym z największym beneficjentów ich pracy:
– Woda z wodociągów w Wyszkowie jest wspaniała: smaczna, czysta i dobra – mówiła dyrektor SPZZOZ i jednocześnie radna Sejmiku Wojewódzkiego, Cecylia Domżała. Padło wiele pochwalnych słów i obdarowano prezesa spółki mnóstwem prezentów przez przyjaciół i sympatyków, którzy ustawili się w długiej kolejce.
W trakcie części oficjalnej zostali wyróżnieni pracownicy spółki z minimum 20-letnim stażem pracy: Andrzej Bąk, Jan Garbacz, Teresa Gardocka, Leszek Gerek, Jadwiga Groszyk, Janusz Jeżak, Waldemar Kacprzyński, Ryszard Kacpura, Jerzy Kramek, Ryszard Kumek, Jolanta Leonik, Mirosław Lewandowski, Wiesława Oleksiak, Bogdan Pałęcki, Janina Przychodzka, Stanisław Przychodzki, Robert Powierza, Grzegorz Racki, Wojciech Rojek, Wiesław Rzemek, Krzysztof Salwin, Krzysztof Sierzan, Boguslaw Twardo. Dla licznych sponsorów jubileuszu przewidziano pamiątkowe ryngrafy.
Zwieńczeniem tej części obchodów był pokaz akrobatyki cyrkowej „Czarski-Art Acrobatic Duo”. Pokaz przygotowali: Magdalena Sztencel – półfinalistka 4 edycji programu Mam Talent, zwyciężczyni konkursu etiud nowocyrkowych „CYRKULACJE”, założycielka pierwszej w Polsce szkoły tańca w powietrzu „Aerial Dance Studio” w Warszawie oraz Maciej Czarski – absolwent Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej, finalista, laureat i uczestnik wielu prestiżowych konkursów i festiwali branżowych w Polsce i za granicą. Artysta z wieloletnim doświadczeniem scenicznym – współpracował z Operą Narodową w Warszawie, La Monnaie de Munt w Brukseli oraz z Festspielhaus w Baden-Baden.
Następnie goście udali się na uroczystą kolację do Domu Weselnego „Salwin” w Woli Mystkowskiej.

/Janina Czerwińska/

 

2 859 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Podsumowanie roku Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Dla większości osób, a szczególnie zamieszkujących małe miejscowości, starość kojarzy się głównie z zakończeniem etapu spełnienia marzeń, byciu niepotrzebnym oraz...

Zamknij