ggg

Jubileuszowe trąbienie… (07.08.2012)

Przez dwa dni 4 i 5 sierpnia, a więc w miniony, upalny weekend, przez wnętrze hali widowiskowo-sportowej Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu przewinęły się setki osób, zaciekawionych muzyką wydobywaną z tradycyjnych instrumentów i rogów myśliwskich.


Wszystko za sprawą organizowanego w tym roku już po raz dziesiąty Mazowieckiego Konkursu Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej, i po raz dziewiąty Krajowego Konkursu Zespołów Rodzinnych Sygnalistyki i Muzyki Myśliwskiej. Doroczna dwudniowa impreza, która stanowi inaugurację obchodów rocznicy Cudu nad Wisłą, zdobywa sobie coraz większe uznanie w myśliwskim światku i co najważniejsze, cieszy się rosnącym zainteresowaniem publiczności. Radzymiński konkurs staje się bowiem powoli wielką myśliwską imprezą, jakiej próżno szukać w regionie.


Zgodnie z tradycją na czas trwania festiwalu, wnętrze hali sportowej zmieniło się w najprawdziwszy matecznik pełen drzew i leśnej zieleni, której dopełnienie stanowił strumyk z jeziorkiem pełnym żywych ryb i wypchane dzikie zwierzęta, oraz łowieckie trofea! Wszystko za sprawą niesamowicie sugestywnej dekoracji, którą każdego roku przygotowuje po mistrzowsku pan Tadeusz Wardakowski, myśliwy z radzymińskiego Koła Łowieckiego „Przepiórka”. Imprezie towarzyszyły pokazy ptactwa drapieżnego, przygotowywane przez znanego sokolnika pana Piotra Nadwornego (w tym roku publiczność mogła podziwiać sowy), oraz prezentacja psów myśliwskich. Obok żywych atrakcji, ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska oferujące wyśmienite specjały z dziczyzny, oraz rozmaite gadżety i akcesoria łowieckie.


Ukoronowaniem atrakcji, również w tym roku okazała się muzyka. O ile pierwszy dzień festiwalu upłynął na konkursowych przesłuchaniach przed jury, o tyle drugiego dnia wykonawcy wyszli z muzyką do ludzi. W południe, w Kolegiacie Radzymińskiej odbyła się Msza Hubertowska w oprawie rogów myśliwskich, po zakończeniu której orszak myśliwych i mieszkańców powrócił do hali ROKiS.
Tam, przed radzymińską publicznością, obok uczestników konkursu wystąpił także Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego, pod kierownictwem Mieczysława Leśniczaka.
Po zakończeniu koncertu nastąpiła długo oczekiwana ceremonia wręczenia nagród laureatom konkursów, którą poprowadził koordynator festiwalu, pan Janusz Gocaliński z ZSM „Pasja”.
Finalistom rozdano łącznie aż czterdzieści osiem pucharów i wiele cennych nagród rzeczowych. Zdobywczynią głównego trofeum, czyli „Rogu Wojskiego”, okazała się pani Anna Gocalińska. Gratulujemy!
/R. S. Lewandowski
foto: Z. Pachulski; GóralStudio/

3 227 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Promocja zdrowego stylu życia i wolnego od nałogów (07.08.2012)

Czas wolny od uzależnień – pod takim hasłem w sobotnie popołudnie nad brzegiem Narwi odbyła się impreza plenerowa promująca trzeźwość....

Zamknij