ggg

Jubileusz – symbol wierności i miłości małżeńskiej (24.07.2012)

Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie w sobotę 14 lipca stał się na kilka godzin miejscem szczególnej uroczystości. 11 par małżeńskich z terenu gminy obchodziło jubileusz „Złotych Godów”.

Minęło 50 lat od chwili, gdy przysięgali sobie miłość i jak się okazało znów stanęli przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego. Tym razem wspominając dawne wzruszenia związane z zawarciem związku małżeńskiego i ślubem, wspólnie przeżyte pięćdziesiąt lat, odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Na jubileusz zorganizowany w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie wraz z rodzinami i przyjaciółmi przybyli:  

Elżbieta i Marian Banaszek – Ostrówek   
Henryka i Roman Biernaccy – Pogorzelec   
Stanisława i Jerzy Delegacz – Budziska
Halina i Marian Domżał – Łochów
Henryka i Jan Koroś – Brzuza
Teresa i Stanisław Frąckiewicz – Zagrodniki
Stanisława i Jan Skwarscy – Łochów 
Alicja i Marian Styś – Baczki
Aniela i Adam Stefan – Ostrówek
Alicja i Zdzisław Sendek – Majdan
Teresa i Henryk Pełka – Karczewizna

Aktu dekoracji i wręczenia pamiątkowych upominków dokonał z-ca przewodniczącego Rady Miejskiej w Łochowie Mirosław Ziółkowski wraz z z-cą burmistrza Łochowa Marią Sawicką-Korzeniowską i kierownik USC Beatą Kokosza. Jubilaci otrzymali również piękny bukiet kwiatów.
„Przyrzeczenie złożone pięćdziesiąt lat temu związały Was na całe życie… 50 lat przepełnione troską o swoich partnerów, dzieci, wnuki, a pewnie i prawnuki. Widać, że ten czas nie został zmarnowany. Jest to najlepsza lekcja wychowawcza, przekaz miłości, szacunku dla innych, postaw moralnych. Te 50 lat jest symbolem wierności i miłości małżeńskiej.” – mówiła kierownik USC Beata Kokosza. Wiele było gratulacji i podniosłych słów podkreślających ten wyjątkowy jubileusz. Część oficjalną zakończono wspólnym zdjęciem. Uroczystość Złotych Godów uświetnił występ zespołu „Łochowianie” w składzie: Jolanta Abramczyk (kierownik zespołu), Jadwiga Górska, Maria Zarzycka, Alicja Nowak, Marek Abramczyk (solista), Mieczysław Mech (akordeon), Wojciech Winogradzki (akordeon), Stanisław Król (organki ustne). Specjalny program, na który złożyło się wiele znanych piosenek oraz kompozycje opracowane przez zespół ogromnie się spodobał. Usłyszeliśmy piosenki:
Będę z Tobą, Uśmiech, Wspominałam ten dzień, Emeryt – rumba, Gospodyni, Muzykanty, Stoi lipeczka, Majówki, Harmonia, Bo miłość, Szył dziadek, Będę wierny ci.
Szczególnie spodobały się utwory z udziałem Marka Abramczyka, który zarówno w repertuarze humorystycznym jak i romantycznym świetnie sobie radził, wzruszając lub rozbawiając publiczność. Dzielnie sekundowały mu panie z zespołu, ale nie powinno nas to dziwić, gdyż zespół od lat występujący na scenie i zbierający nagrody na przeglądach, potrafił podczas jubileuszu stworzyć odpowiednią atmosferę.   
Po zakończeniu części artystycznej wzniesiono toast lampką szampana, skosztowano pysznego tortu, a jubilaci wraz z rodzinami zasiedli do słodkiego poczęstunku przygotowanego przez organizatorów uroczystości. Aby zaś miłe wspomnienia z imprezy pozostały jak najdłużej w pamięci, biesiadnikom zagrali akordeoniści z zespołu Łochowianie.
/Janina Czerwińska

Galeria zdjęć

1 598 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Niedziela w Jasiorówce, czyli strażacki piknik (24.07.2012)

Po raz piaty 22 lipca 2012 r. spotykali się mieszkańcy Jasiorówki oraz strażacy z okolicznych miejscowości na Pikniku Strażackim organizowanym...

Zamknij