ggg ggg ggg

Jubileusz 140-lecia OSP w Serocku

W sobotę, 11 września 2021 r. przy strażnicy OSP w Serocku, odbyły się obchody Gminnego Dnia Strażaka. Uroczystość, połączona z jubileuszem 140-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Serocku, zgromadziła wielu znamienitych gości.

W programie części oficjalnej oprócz okolicznościowych przemówień, wyróżnień dla strażaków i gratulacji znalazło się także przekazanie nowych lekkich pojazdów ratowniczo-gaśniczych jednostkom OSP w Serocku i Gąsiorowie.
Zakup wozów został dofinansowany między innymi z budżetu Województwa Mazowieckiego i budżetu Miasta i Gminy Serock. Poświęcenia wozów dokonał ksiądz Dariusz Rojek – proboszcz parafii pw. św. Anny w Serocku.
Do przecięcia wstęgi zaproszeni zostali: Burmistrz Miasta i Gminy Serock Artur Borkowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Serocku Mariusz Rosiński, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Nowosielski, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Legionowie mł. bryg. Karol Mendak, Poseł na Sejm RP Bożena Żelazowska, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Serocku dh Sławomir Czerwiński, Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąsiorowie dh Dariusz Pawlak.
Na ręce druha Sławomira Czerwińskiego – Prezesa OSP w Serocku, zaproszeni goście złożyli gratulacje z okazji jubileuszu serockiej jednostki. Na zgromadzonych czekała niespodzianka – okolicznościowy tort. Po części oficjalnej rozpoczął się piknik strażacki, którego gwiazdą był zespół „Aż po świt”.
Zarządowi i Druhom OSP Serock składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji pięknego jubileuszu. Niech Wam nigdy nie zagaśnie!
/opr. KW; źródło: UMiG Serock/

824 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wojenne zdjęcia Radzymina…

W poniedziałek, 27 września uczniowie klasy VIII b ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka pod opieką...

Zamknij