ggg ggg

Jubileusz 100-lecia urodzin P. Wacława Harkawika

Dnia 07.03. 2020 r.w sobotnie popołudnie mieszkaniec Gminy Łochów – Pan Wacław Harkawik /ur.05.03.1920 r. w m. Wejszyce/ obchodził wyjątkowy jubileusz,
100. rocznicę urodzin.

Rodzinne spotkanie w gronie najbliższych, sąsiadów, znajomych było okazją do wspomnień i ciekawych opowieści z tak długiego i owocnego życia P. Wacława. Jubilat od ponad 50 lat związany jest z gminą Łochów, z żoną Ireną przeżywszy w związku małżeńskim ponad pół wieku wychował 2 córki i syna, doczekał się wnuków i prawnuków. Z zawodu stolarz, jednak przez całe swoje dotychczasowe życie celebrował inną życiową pasję –zamiłowanie do pszczół. Z zasłyszanych podczas uroczystości przekazów sąsiedzkich: dobry sąsiad, uczciwy i pomocny człowiek, szanowany przez grono sąsiedzkie i wśród znajomych. Wyjątkowe wydarzenie-Jubileusz 100 lecia urodzin P. Wacława został uhonorowany przez władze samorządowe Gminy Łochów. Jej przedstawiciele, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Z-ca Burmistrza Małgorzata Łotarska oraz Kierownik Referatu SO i USC Beata Kokosza mieli zaszczyt złożyć w dn. 07.03.2020 r. w imieniu całej lokalnej społeczności na ręce Szanownego Jubilata gratulacje i gorące życzenia. Wręczono jubileuszowy medal, list gratulacyjny władz samorządowych, okolicznościowy album „Łochów, miasto rozkwitające w objęciach natury”. Całość zwieńczyły kwiaty i ogromny kosz słodkości. Na uroczystości obecna była również P. Anna Kaszuba, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach, która z ramienia Wojewody Mazowieckiego złożyła życzenia, przekazała list gratulacyjny i kwiaty na ręce Jubilata.

„Szanowny Jubilacie, drogi P. Wacławie jest nam niezmiernie miło, że wśród członków naszej lokalnej społeczności Gminy Łochów znajduje się osoba, która obchodzi tak piękny i wyjątkowy Jubileusz -100 rocznicę urodzin. Przesyłamy życzenia spokoju i rodzinnego ciepła. Życzymy, aby dzięki ludzkiej życzliwości-zagościła w Pana życiu radość i optymizm, a dzięki miłości najbliższych-nadzieja na spokojne jutro. Niech Jesień Pana życiowej podróży upływa w gronie najbliższych, życzliwych Panu osób, niech przyniesie kolejne – jeszcze piękniejsze jubileusze…”
/Z serdecznymi pozdrowieniami Władze Samorządowe
Gminy Łochów/

73 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij