ggg ggg

Jeszcze do 16 – 17 września można zagłosować na jeden z projektów budżetu obywatelskiego

W II edycji Budżetu Obywatelskiego zostało zgłoszonych osiem projektów, z których wszystkie pozytywnie przeszły weryfikację formalną i merytoryczną.

 

fot1

 

Od 11 do 17 września można zagłosować za pośrednictwem platformy – www.budzetobywatelski.ostrowmaz.pl bądź w jednym z punktów w dniach 11 – 16 września w godzinach od 8.00 do 17.00.:
• Urząd Miasta ul. 3 Maja 66
• Centrum Dialogu Społecznego, ul. Partyzantów 7a
• Miejska Biblioteka Publiczna, ul. 11 Listopada 8
• Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Trębickiego 10
• Miejski Dom Kultuy, ul. 3 Maja 50
• Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Warchalskiego 3.
A oto wykaz projektów, które przeszły pozytywną weryfikację i oczekują na wsparcie. Obok przedstawiamy wizualizację jednego z nich, aby mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej zachęcili się do poznania projektów i zagłosowania.
6 września odbyła się konferencja prasowa burmistrza Jerzego Bauera poświęcona Budżetowi Obywatelskiemu, który wraz z komisją oceniająca wnioski przedstawili swoje refleksje związane z poprzednią edycją, która ma mieć swój finał w 2017 roku. Omówiono realizację związaną z pracami w roku bieżącym, a dotyczącymi głosowania i przyjęcia projektów do budżetu obywatelskiego na rok przyszły z realizacją w 2018 roku. Miasto i wnioskodawcy musieli zmierzyć się ze sprawą szacowania kosztów projektów, bo zdarzają się sytuacje, że przy zleceniach wykonania dokumentacji szacowane koszty pięciokrotnie przewyższały te proponowane przez wnioskodawców. Sytuacja taka dotknęła projekt wykonania oświetlenia kortów tenisowych, gdy były 3 – 4 oferty, wszystkie ponad 100 tys. zł, a miasto miało tylko 20 tys. Z kolejnym projektem „Topolowym Zakątkiem” sprawa rozbija się o to, że do dwóch przetargów nie zgłosił się nikt, teraz ogłoszono trzeci, ale burmistrz Bauer ma nadzieję na jego rozstrzygnięcie pozytywne. O tym i innych zgłaszanych sprawach przez przedstawicieli wnioskodawców lub media rozmawiano w kontekście nowego budżetu obywatelskiego. Szczegółowo omówiono tegoroczne projekty i wysłuchano uwag wnioskodawców. Na pewno przełoży się to na coraz lepsze przygotowanie projektów i synchronizacje pracy. W drugiej części spotkania rozmawiano o inwestycjach w Ostrowi Mazowieckiej i ich realizacji. /J.Cz./

 

298 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Podpisanie umowy na dofinansowanie budowy nowego targowiska gminnego w Małkini Górnej

W dniu 5 września 2017 roku Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek wraz ze Skarbnikiem Gminy Panią Krystyną Ewą...

Zamknij