ggg

Jesienne recytacje utworów Poetki Ziemi Mazowieckiej – Apostołki Dzieci…

Za nami druga edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Michaliny Chełmońskiej- Szczepankowskiej pod honorowym patronatem Burmistrza Radzymina Zbigniewa Piotrowskiego i patronatem medialnym „Kuriera W”.

W konkursie udział wzięło sześćdziesięciu trzech uczniów ze szkół i przedszkoli z terenu gminy Radzymin, którzy we środę 15 października, wraz ze swoimi nauczycielami, licznie przybyli do radzymińskiej Miejskiej Sali Koncertowej im. F. Chopina.Uroczystego otwarcia konkursu dokonała pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie- Anna Madoń wraz z burmistrzem Zbigniewem Piotrowskim. Obecny na otwarciu konkursu wnuk poetki, pan Piotr Szczepankowski-Chełmoński, przypomniał, że w na wniosek dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie pani Anny Madoń, Rady Pedagogicznej oraz Rady Rodziców i Uczniów podjęta została w tym roku przez Radę Miejską w Radzyminie uchwała o nadaniu szkole imienia Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej. – Powyższa okoliczność jest hołdem złożonym Michalinie Chełmońskiej, poetce i krzewicielce oświaty wśród ludu wiejskiego.

100

Niech zatem patronka dzieci, młodzieży i nauczycieli patronuje nam z nieba dla tejże Szkoły i całej Ziemi Mazowieckiej. Jako wnuk poetki jestem dumny i wdzięczny dyrekcji i społeczności szkoły oraz władzom Radzymina za to szczególne wyróżnienie dla mojej Babci – mówił ze wzruszeniem pan Piotr, który następnie zasiadł w jury oceniającym młodych recytatorów. (W skład komisji weszli również: pan Jan Rychner- wiceprezes II Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz pan Janusz Rasiński- Przewodniczący Oddziału Rejonowego PZERiI w Radzyminie. Podczas konkursu dzieci recytowały wybrane wiersze, nierzadko wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem. Poziom, jaki zaprezentowali uczestnicy konkursu był bardzo wysoki. W przerwie, kiedy obradowała komisja konkursowa, dzieci oraz ich opiekunowie udali się na słodki poczęstunek do foyer.

101
Po burzliwych naradach jury konkursowe zadecydowało o następującym rozstrzygnięciu:
W kategorii klas „0”: I miejsce Anastazja Stawicka – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Ciemnem; II miejsce (ex aequo) Wiktoria Czajkowska – ZS-P w Ciemnem i Alicja Rembelska – Publiczne Przedszkole nr 1 w Radzyminie; III miejsce Olimpia Samborska – Niepubliczne Przedszkole „Piotruś Pan”. Wyróżnienie: Maja Król i Adrianna Koszewska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupnie.
W kategorii klas I-II: pierwsze miejsce Oliwia Jakubowska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupnie; II miejsce Wiktoria Bartosiak – Niepubliczna Szkoła Podstawowa „PRAXIS” w Łąkach; III miejsce Agata Białecka – Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyminie. Wyróżnienie: Anna Jaworska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupnie i Aniela Boho – Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyminie.
W kategorii klas III-IV: I miejsce Natalia Jakubowska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupnie; II miejsce Daria Godlewska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupnie; III miejsce Małgorzata Żmijewska – Niepubliczna Szkoła „PRAXIS” w Łąkach. Wyróżnienie: Antonina Grzegorek i Julianna Grala – Niepubliczna Szkoła „PRAXIS” w Łąkach.

102
W kategorii klas V-VI: I miejsce Martyna Jakubowska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupnie; II miejsce Aleksandra Sęk – Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyminie; III miejsce Dominik Kucucha – SP nr 1 w Słupnie.
Wyróżnienie: Aleksandra Wroczyńska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupnie; Agata Pyszkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupnie.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które zostały wręczone przez burmistrza Radzymina Zbigniewa Piotrowskiego, dyrektor szkoły – Annę Madoń oraz członków jury. Gratulacje i podziękowania w kierunku organizatora, uczestników i opiekunów padały również z ust wnuka poetki- Piotra Chełmońskiego- Szczepankowskiego, który dziękował za to, że poezja jego babci jest wciąż żywa. Gratulujemy zwycięzcom konkursu i bardzo dziękujemy wszystkim za udział! Do zobaczenia za rok w trzeciej edycji konkursu!
/opr. SPnr2 Słupno; R.L./

103

2 001 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Strażacy OSP Radzymin jeszcze lepiej przygotowani do niesienia pomocy ofiarom wypadków i pożarów!!! – Burmistrz Zbigniew Piotrowski podarował jednostce pieniądze na zakup defibrylatora!!!

Od ubiegłego piątku, 7 listopada mieszkańcy gminy Radzymin i użytkownicy tutejszych dróg mogą czuć się jeszcze bezpieczniej. Na wyposażenie jednostki...

Zamknij