ggg ggg

Jedyny taki! (02.07.2013)

Dlaczego jedyny? Z kilku powodów. Po pierwsze, bez stoisk z piwem czy jakimkolwiek innym alkoholem, po drugie promujący chrześcijańskie wartości, między innymi w formie finałowych koncertów ewangelizacyjnych. W tym roku był to koncert zespołu „La Pallotina”.

Ta cykliczna ( po raz siódmy) impreza zorganizowana przez grupę zapaleńców Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie, Caritasu, wspomaganych przez wolontariuszy z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z Łochowa, Ostrówka, Budzisk i Kamionny wykreowała miejsce i zaproponowała czas na radosne, rodzinne przeżycie niedzieli. Tym razem, i taka lokalizacja już zostanie, piknik odbył się  przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w niedzielę 23 czerwca 2013 roku.  W przygotowanie   i przeprowadzenie zabaw rekreacyjno-sportowych oraz kawiarenki ochoczo włączyli się radni, nauczyciele, rodzice, harcerze, wędkarze, strażacy i wielu innych ludzi dobrej woli. Na scenie swoje umiejętności  muzyczno- taneczne zaprezentowali mali i więksi łochowianie, co widać na zdjęciach.
Wszystko to było możliwe dzięki darczyńcom, którym bardzo dziękujemy. Jak co roku tak i tym razem mogliśmy liczyć na firmy: Robson, Avans – Migael, Mirpol, Sigma, Bank Spółdzielczy, Verbena, Emtedruk i wiele innych. Patronami imprezy byli: proboszcz ks. kan. Ryszard Nicpoń i burmistrz Marian Dzięcioł.


Tym, co najbardziej wyróżniło tegoroczny piknik był poprzedzający go Marsz dla Życia i Rodziny, w którym uczestniczyło kilkaset osób. Tym sposobem Łochów stał się 106 miastem w Polsce, którego mieszkańcy zamanifestowali swoje przywiązanie do tradycyjnej rodziny i stanęli w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Wraz z mieszkańcami Łochowa i dekanatu łochowskiego w marszu uczestniczył senator RP Henryk Górski  z małżonką oraz samorządowcy naszego miasta.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Szczęść Boże
Marek Górniaczyk

Galeria zdjęć

1 015 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Smutek pożegnań, radość z sukcesów (02.07.2013)

Zakończenie roku szkolnego to nie tylko radość z wakacji, ale też okazja do podziękowań i podsumowań mijającego roku. W ubiegły...

Zamknij