ggg ggg ggg ggg

Jatki i Elektrownia w Ostrowi Mazowieckiej pięknieją w oczach!

Kilkuletnia, rzetelna praca ostrowskiego ratusza i burmistrza Jerzego Bauera przynoszą wymierne efekty. Rewitalizowane budynki Jatki i Elektrowni niebawem, bo jeszcze tej jesieni otworzą swoje podwoje dla mieszkańców.

W Ostrowi Mazowieckiej w ramach projektu „Kultura pod napięciem”, dofinansowanego ze środków unijnych w ramach ROP WM 2014-2020 trwają prace budowlane przy kilku obiektach na terenie miasta. Wszystkie zbliżają się do szczęśliwego końca, czyli przecięcia wstęgi i przekazania budynków na cele kulturalne.
W budynku starej elektrowni przy ul. 11 Listopada trwają intensywne prace budowlane. Dokonano podziału wewnętrznej przestrzeni budynku na dwie kondygnacje i do użytkowania będzie ponad 700 m kwadratowych. Prowadzone są również prace instalacyjne i tynkarskie. W przeprowadzonym konkursie architektonicznym wyłoniono już wykonawcę na zaprojektowanie wyposażenia wnętrza budynku. Uzupełnieniem całości inwestycji jest teren wokół budynku. Obecnie trwają prace budowlane związane z zagospodarowaniem przyległego terenu.
Miasto pozyskało na realizację całego projektu 3 466 728,65 zł. Jego celem jest poprawa dostępności do zasobów kultury, poprzez ich rozwój i efektywne wykorzystanie. Jego pierwszą część stanowił, niedawno zakończony, remont budynku przy ul. Warszawskiej 4, w którym mieścić się będzie Muzeum Dom Rodziny Pileckich. Budynek starej elektrowni poddany gruntownemu remontowi całkowicie zmieni swój wygląd i przeznaczenie. Dzięki realizacji projektu miasto zyska nowy obiekt kulturalny, przeznaczony pod działalność ochrony dziedzictwa lokalnego. Oddanie budynku do użytkowania zaplanowane jest na IV kwartał 2018 roku. Trwają też prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół Jatek. W budynku Jatki trwają intensywne prace wykończeniowe. Już jesienią tego roku mieszkańcy miasta będą mogli korzystać ze stałej i interesującej oferty kulturowej. Jatki, jeden z nielicznych w Ostrowi Mazowieckiej zabytkowych budynków, został wyremontowany w ramach unijnego dofinansowania. Wszystko nabiera nowoczesnego i przyjaznego charakteru.
Na swoje 115. urodziny JATKI wracają do życia i już od połowy września będą dostępne dla nas wszystkich. MDK ma już przygotowany program zajęć.

O tym jak ważna jest współpraca i jaka powinno być przekonali się mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej obserwując wielomiesięczne zmagania burmistrza Jerzego Bauera z radnymi niechętnymi do podejmowania działań dobrych dla miasta. Pod koniec lipca na sesji Rady Miasta, zwołanej na wniosek burmistrza, radni podjęli uchwałę w sprawie zwiększenia środków na realizację trzech zadań inwestycyjnych zwiększając środki na: zagospodarowanie terenu przy Jatkach (o kwotę 115 tys. złotych), zagospodarowanie terenu przy starej elektrowni (o kwotę 90 tys. złotych) i budowę ulicy Łącznej (430 tys. złotych). Dzięki wyrażonej zgodzie prace będą wykonane w terminie.
Jak wiemy sprawa z ciągami pieszo – rowerowymi po wymuszeniu przez radnych obecnej większości na burmistrzu wycofania się z uznania wyniku piątego przetargu i ogłoszenia kolejnego szóstego przetargu, nadal jest w zawieszeniu.

Nawet radna Anna Krajewska, która mocno się zaangażowała, aby nie podjęto uchwał w sprawie zmian w budżecie umożliwiających podpisanie umowy na wykonanie ciągów pieszo – rowerowych z przedsiębiorcą, który złożył jedyną ofertę w piątym przetargu (zawsze głosowała przeciw), na facebooku prosi o pomoc znajomych, aby rozpowszechniali, że jest kolejny przetarg i ktoś zechciał się zgłosić!!!!!. Do tej pory odbyły się cztery sesje Rady Miasta, a na ostatniej sesji 11 radnych podjęło stanowisko, żeby ogłosić kolejny przetarg motywując, że niby dbają o finanse miasta. Może radna zechce podzielić się efektami jej apelu, bo jak na razie to burmistrz miał rację, że trzeba było dołożyć – ścieżki oraz chodniki miałyby wykonawcę i przystępowałyby się do pracy.

Chcąc jak najszybciej doprowadzić do rozpoczęcia prac, burmistrz Jerzy Bauer ogłosił ten szósty przetarg na inwestycję w ciągi pieszo – rowerowe i chodniki.

Burmistrz Jerzy Bauer nie zamierza zaniechać starań i stwierdza: „Mamy nadzieję, że mimo wszystkich przeszkód, które nas spotykają uda nam się wspólnie zrealizować projekt.”

/Janina Czerwińska/

2 451 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczystości gminne – Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 98. rocznica Bitwy Warszawskiej, Święto Wojska Polskiego w Małkini Górnej

W środę, 15 sierpnia w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w całym kraju uroczyście obchodzono 98. rocznicę Bitwy Warszawskiej oraz...

Zamknij