ggg
ggg ggg

Jak wakacje spędzili wychowankowie Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej?

Tegoroczne wakacje w Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej obfitowały w mnóstwo ciekawych zajęć i atrakcji przygotowanych przez wychowawców. Dzieci i młodzież uczęszczająca do miejskiej placówki aktywnie wypoczywała na terenie miasta, rozwijając swoje zainteresowania i umiejętności.

Gry zespołowe i zabawy plenerowe, wycieczki piesze i rowerowe, zajęcia sportowo – rekreacyjne na orliku, boisku Omega, Ogródku Jordanowskim, kręgielni były nieodzownym elementem codziennych zabaw. Dzięki przychylności Dyrektora MOSiR Michała Kuleszy, wychowankowie w sierpniu korzystali z bezpłatnych zajęć nauki pływania, których instruktorem był Piotr Kania. Seans w kinie Ostrovia pozwolił na odrobinę relaksu i wytchnienia od codziennych zmagań sportowych, zaś warsztaty z rzeźby ludowej organizowane przez Miejski Dom Kultury pozwoliły doskonalić zdolności manualne.

Nie zabrakło spotkań z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji, przedstawicielami Sanepidu oraz Straży Miejskiej, podczas których omawiano zasady dotyczące bezpieczeństwa w czasie wakacji. Wychowankowie podczas wycieczki do siedziby Komendy Państwowej Straży Pożarnej z ciekawością i ogromnym zainteresowaniem oglądali pojazdy oraz sprzęt strażacki prezentowany przez funkcjonariuszy Straży Pożarnej, którzy opowiadali o swojej interesującej pracy.
Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczył park linowy w Broku, w którym uczestnicy ćwiczyli opanowanie, współpracę, odpowiedzialność, technikę utrzymania równowagi oraz przełamania bariery lęku wysokości.Niebywale interesująco i wesoło upłynął czas podczas zajęć z alpakami. Obcowanie z tymi niesamowitymi zwierzętami, ich karmienie i głaskanie dostarczyło wiele pozytywnych emocji wychowankom, którzy na zakończenie zajęć przygotowali ekologiczne prace plastyczne.
Głównym punktem tegorocznego wypoczynku wakacyjnego była wycieczka do Warszawy i wizyta w Ogrodzie Zoologicznym, podczas której wychowankowie poznawali świat egzotycznych zwierząt i otaczającej przyrody. Podczas kolejnej wycieczki wychowankowie mieli możliwość rozwinąć umiejętności manualne i doznania smakowe podczas udziału w warsztatach w Manufakturze Cukierków. Na zakończenie wycieczki odbył się spacer po Starówce.
W ostatni dzień wakacji dużo ekscytacji dostarczyła wychowankom wycieczka rowerowa na pole paintballowe w Grabownicy, gdzie podzieleni na drużyny pod czujnym okiem instruktorek wykonywali różne zadania, m.in. zdobycie flagi, czy zebranie największej liczby szarf.
Całe wakacje obfitowały w niezapomniane przeżycia i nowe doświadczenia, dzięki którym uczestnicy zajęć w Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej mieli okazję lepiej się poznać i zaprzyjaźnić. Wypoczęci i zadowoleni rozpoczynają nowy rok szkolny, pełen wytężonej pracy wychowawczej.
/Wychowawcy Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej/

76 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij