ggg ggg ggg

IX Marsz dla Życia i Rodziny w Wołominie

W niedzielę, 9 czerwca w Wołominie, odbył się już po raz dziewiąty „Marsz dla Życia i Rodziny”. Marsz promuje wartości rodzinne i szacunek dla każdego życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, jest poparciem idei rodziny jako związku, mężczyzny i kobiety.

          Jak w poprzednich latach do Marszu włączyły się wszystkie wołomińskie parafie. O godz.13.00 były sprawowane dwie Msze św.: w kościele pod wezwaniem MB Królowej Polski (ul. Kurkowa) i w kościele św. Józefa Robotnika (ul. Piłsudskiego). O godz. 14.00 spod tych kościołów, wyruszyły dwa Marsze i przeszły ulicami Wołomina do Placu 3 Maja, gdzie oczekiwali ich parafianie z kościoła Matki Bożej Częstochowskiej. Na placu 3 Maja dzieci złożyły kwiaty pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II – Patrona Rodzin i odśpiewana została „Barka”, znana pieśń, którą tak lubił Papież-Polak. Potem już jeden wspólny marsz przeszedł do parafii Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie około godz. 15.00 uczestnicy marszu przyłączyli się do Pikniku Rodzinnego, odbywającego się z okazji 100-lecia powstania parafii Matki Bożej Częstochowskiej.

           Organizatorem marszu w Wołominie był Społeczny Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny (Fundacja im. Księdza Ignacego Skorupki). Patronat Honorowy nad marszem objęła Burmistrz Wołomina pani Elżbieta Radwan i Starosta Powiatu Wołomińskiego, pan Arkadiusz Werelich. Szczególne podziękowania należą się Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej i Policji w Wołominie, którzy zapewnili bezpieczeństwo kolumnie marszowej. Dziękujemy osobom odpowiedzialnym za służby porządkowe w czasie Marszu oraz wszystkim wolontariuszom, m.in. uczniom I Liceum Ogólnokształcące PUL im.111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie i wolontariuszom z Parafialnego Zespołu Caritas przy kościele MB Królowej Polski w Wołominie.  Dziękujemy też za otwarte serce i hojność we wsparciu, wszystkim darczyńcom Pikniku Rodzinnego. Są to nasi „stali” sponsorzy, na których zawsze możemy liczyć, którzy od lat wspierają „Marsze dla Życia i Rodziny”, ale dołączyli też nowi, którym jesteśmy bardzo wdzięczni.

              Od początku kwietnia przeszło już 35 marszów w obronie życia i rodziny a kilkadziesiąt kolejnych jest zaplanowanych na nadchodzące miesiące. Wszystkim marszom w tym roku towarzyszy hasło „Zjednoczeni dla Życia, Rodziny i Ojczyzny”. Marsze gromadzą ludzi, którzy chcą budować w naszym kraju cywilizację życia i dają świadectwo, że to właśnie na silnej, kochającej się, otwartej na życie rodzinie opiera się zdrowe społeczeństwo. Koordynatorem marszów jest „Centrum Życia i Rodziny” w Warszawie.

             W dzień kulminacji marszów – w niedzielę 16 czerwca – we wszystkich kościołach w Polsce został odczytany list Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony życia. Biskupi piszą w nim „nikt więc, w imię osobistej wolności, nie ma prawa decydować o życiu drugiego człowieka” oraz że „wielkie znaczenie dla poczynającego się życia ma kochająca się rodzina, zbudowana na trwałym małżeństwie rodziców”. 16 czerwca „Marsze dla Życia i Rodziny” przeszły  ulicami 15 dużych miast, m.in. Warszawy, Krakowa, Gdańska i Katowic. Są one publicznym świadectwem, jak bardzo cenimy życie dzieci nienarodzonych oraz pokazują przywiązanie do normalnej rodziny z mamą, tatą i ich dziećmi, które mają prawo wychowywać zgodnie z własnymi przekonaniami. To prawdziwa afirmacja życia, rodziny i patriotyzmu.

              Przez cały tydzień poprzedzający marsz, z inicjatywy Rycerzy z Zakonu Jana Pawła II w Wołominie, odbyła się w Wołomińskich kościołach zbiórka darów na rzecz Domu Samotnej Matki w Zielonce. Zbiórka pokazała, że ludzie nie są obojętni na los matek i ich dzieci i potrafią okazać serce potrzebującym.

W imieniu Społecznego Komitetu Organizacyjnego

Marszu dla Życia i Rodziny w Wołominie

M. Jastrzębska

168 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Festyn Rodzinny w Zarębach Kościelnych

Zamknij