ggg

IWONA BOGUSŁAWA WYSZYŃSKA kandydatką PiS na burmistrza Wyszkowa

3 września b r. podczas konferencji prasowej z udziałem pełnomocnika okręgowego PiS posła na Sejm RP Arkadiusza Czartoryskiego przedstawiono kandydata na burmistrza Wyszkowa w nadchodzących wyborach samorządowych oraz nieco ogólnych informacji na temat programu wyborczego.

DSCF8695
W spotkaniu uczestniczyli: poseł Arkadiusz Czartoryski – pełnomocnik okręgowy, Waldemar Sobczak – przewodniczący Zarządu Powiatowego PiS w Wyszkowie, Iwona Bogusława Wyszyńska – sekretarz Zarządu Powiatowego PiS w Wyszkowie, Eugeniusz Zaremba – przewodniczący Zarządu Komitetu PiS Gminy Wyszków. Spotkanie dotyczyło przedstawienie kandydatki na fotel burmistrza Wyszkowa w listopadowych wyborach samorządowych, którą okazała się Iwona Bogusława Wyszyńska – wieloletnia działaczka PiS. Poseł PiS-u przedstawił charakterystykę Iwony Wyszyńskiej, podkreślając jej duże zaangażowanie w pracę na rzecz partii i doświadczenie zawodowe.
Osoba pracująca przy różnych kampaniach wyborczych i próbująca swoich sił w ubiegłych wyborach samorządowych i parlamentarnych. Kandydatka urodziła się i mieszka w Wyszkowie, ma 47 lat i jest mężatką z dwójka dorosłych już dzieci. Posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne i od wielu lat prowadzi działalność gastronomiczną i agroturystyczną. Jako osoba praktycznie działająca i będąca przedsiębiorcą będzie, zdaniem posła, cennym wkładem w rozwój obszaru związanego z przedsiębiorczością. Wpisuje się również w obszar szczególnie ceniony przez PiS, czyli związany z wartościami, z życiem rodzinnym i pracą. Poseł Adam Czartoryski podkreślał, że kampania nie ma mieć charakteru krytykowania, ale troski o lepsze zagospodarowanie atutów Wyszkowa. Tu jako przykład pokazał przedsiębiorstwa pojawiające się wzdłuż trasy od Warszawy. „Lepiej, aby pojawiały się nie po trasie, lecz w Wyszkowie”. Nowi przedsiębiorcy zaś będą wymuszać dalsze inwestycje w wodociągi, drogi, infrastrukturę. Poinformował, że kandydatów na radnych do powiatu, sejmiku przedstawią nieco później, gdyż listy są kompletowane. Wtedy też przedstawią cały program wyborczy.

DSCF8693
Kandydatka na burmistrza podziękowała za okazane zaufanie i zapewniła, że nie kandyduje sama dla siebie, ale że są drużyną. O szczegółowym programie postanowiono jeszcze nie mówić, ale kilka priorytetów i działań zostało przedstawionych. Kandydatka nie obawia się startu w wyborach i być może mniejszych szans z racji tej, że jest kobietą, a w historii Wyszkowa żadna z Pań nie została wybrana na funkcję burmistrza. „Myślę, że musi być ten pierwszy raz… Kobiety mają zawsze trudno, mają pod górkę… Wszystko zależy od osoby, jaką ma charyzmę, co chce zrobić” – mówiła Pani Iwona Bogusława Wyszyńska.
Tłumaczyła również, że nie będzie zaczynała od walki i od krytyki: „To będzie kampania pozytywna, w każdym obszarze.” Uważa także, że to dobrze, że brak jej praktyki w pracy samorządowej: „To będzie mój atut” – stwierdzała. „Będę wychodziła do przedsiębiorców, będę wychodziła naprzeciw ich bolączkom i problemom”. Jej zdaniem rozwiązaniem jest przyciągnięcie inwestorów z zewnątrz oraz zachęcenie i zatrzymanie młodych ludzi w Wyszkowie, tworząc nowe miejsca pracy. Iwona Wyszyńska pytana o inwestycje dla Wyszkowa za priorytetowe uważa dokończenie obwodnicy śródmiejskiej III i IV etap oraz doprowadzenie do budowy obwodnicy północnej, gdyż to zabieganie o budowę i środki przez burmistrza ma wielkie znaczenie dla jej powstania.
Wypowiedz kandydatki uzupełnił poseł Czartoryski wskazując nieprawidłową politykę prowadzoną wobec takich miejscowości jak Wyszków. Obecnie rządzący chcą z Mazowsza zrobić sypialnię, a rozwijać duże ośrodki jak np. Warszawę. Województwo zwija swoje inwestycje wprowadzając program dyfuzyjno – polaryzacyjny, czyli rozwoju wielkich miast kosztem rozwoju regionu i powiatów. „Nie życzymy sobie, żeby w Węgrowie, Wyszkowie, likwidować pogotowie, szkoły – taki rozwój niegdzie się nie sprawdził” – mówił poseł. Mówiono również o kampanii PiS w całym regionie i poseł zapewniał, że będzie godny kandydat z Wyszkowa wystawiony do Sejmiku. PiS zawiera również koalicję z innymi ugrupowaniami i to powoduje pewne przesunięcia w podaniu kandydatów, gdyż należy uwzględnić oczekiwania wszystkich. Z kolei Waldemar Sobczak podniósł sprawę niegodnej kampanii, którą ich zdaniem zaprezentował PSL na dożynkach: dominacja PSL, uwłaczające obrazki na temat PiS-u w gazetce rozdawanej podczas uroczystości. Na temat kandydatury na starostę powiatu wyszkowskiego nie wypowiadano się ze względu na inny sposób wyboru na tę funkcję (decyduje większość radnych wybranych do Rady).
„Traktujemy te wybory jako zaproszenie do dyskusji na tematy lokalne” – podsumował konferencję pełnomocnik okręgowy PiS poseł Arkadiusz Czartoryski.
/Janina Czerwińska/

2 153 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kościół św. Idziego od 1 września 2014 r. stał się Sanktuarium

W dniu podniesienia do godności Sanktuarium wyszkowski kościół otrzymał relikwię, czyli cząstkę kości św. Idziego. Święte szczątki liczą sobie 1300 lat i z wielkim pietyzmem...

Zamknij