ggg ggg

IV Spotkanie Lokalnych Przedsiębiorców

We wtorek, 17 marca wieczorem, w Miejskim Ośrodku Kultury w Ząbkach odbyło się czwarte spotkanie przedsiębiorców, podczas którego uroczyście wręczono prestiżowe wyróżnienia „Ząbkowska Firma Roku 2014” oraz podziękowania dla lokalnego biznesu, wspierającego miejską akcję „Zniżka za dowód”.

Tym razem tematem przewodnim ząbkowskiego spotkania przedsiębiorców, które poprowadził Radosław Pyffel, prezes Centrum Studiów Polska – Azja, stał się „Biznes w Polsce, biznes w Chinach”.
Biznes w Polsce, biznes w Chinach – pod takim tytułem odbyło się IV spotkanie ząbkowskich przedsiębiorców w dniu 17 marca br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Ząbkach. Tym razem motywem przewodnim spotkania były Chiny.
Gościem honorowym wieczoru był p. Stanisław Wang Weijing – szef działu PR koncernu Huawei Polska. (Coraz bardziej znanej w Polsce i na świecie marki, zajmującej się m.in. produkcją telefonów komórkowych i tabletów oraz oprogramowania do tych urządzeń).Wśród gości spotkania znaleźli się również: Starosta Powiatu Wołomińskiego Kazimierz Rakowski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wołominie Jolanta Tlaga,
członek zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Ząbkach Piotr Uściński, przewodniczący Rady Nadzorczej Agrotechnika S.A. Zenon Daniłowski, prezes zarządu SK Bank Jan Bajno, dyrektor SK Bank Oddział w Ząbkach Barbara Maksimczuk, dyrektor Promocji i Rozwoju Agro – Technika SA Janusz Dąbrowski, prezes zarządu Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego sp. z o.o. Tomasz Sypuła, Wiesław Kołodziejski z Mazowieckiego Funduszu Poręczeń Kredytowych sp. z o.o., prezes Krajowego Funduszu Poręczeniowego „Samorządowa Polska” dr Jacek Janiszewski, I Wiceprezes Zarządu Centrum Operacyjnego „Samorządowa Polska” S.A Monika Piątkowska, prezes Zarządu Lokalnego Funduszu Pożyczkowego „Samorządowa Polska” Ząbki sp. z o.o. Waldemar Krajewski, a także inni lokalni przedsiębiorcy, prasa i mieszkańcy.
Podczas spotkania odbyła się uroczysta gala wręczenia wyróżnień przedstawicielom kolejnych firm, które w minionym roku przyłączyły się do miejskiej akcji „Zniżka za dowód”, promującej meldowanie się w Ząbkach.
Pamiątkowe grawertony wraz z okolicznościowymi podziękowaniami odebrali z rąk burmistrza Roberta Perkowskiego i starosty wołomińskiego Kazimierza Rakowskiego, Państwo: Aneta Piechocińska właścicielka firmy „Lux Light Gabinet Fotozabiegów i Estetyki”; Paweł Szachnowski właściciel „Auto Centrum Ząbki”, Radca Prawny Mariusz Astaszewicz – właściciel Kancelarii; Sławomir Wikieł – właściciel frimy „DREW-PLAK”; Małgorzata Rosińska – właścicielka sklepu zielarsko – medycznego „Herbi”; Jakub Lewandowski – właściciel „PHU LEADER SPORT”; Sławomir Łuniewski z firmy „SEBREM Katarzyna Majewska”; Beata Lenart – właścicielka firmy „Fotografia LEN – ART”, oraz Elżbieta Zieleniak – współwłaścicielka firmy „Big City Restaurants Elżbieta Zieleniak, Marek Zieleniak, Krystian Kowalski s.c.”
Następnie, kapituła w składzie: przewodniczący Rady Nadzorczej Firmy Agrotechnika S.A. Zenon Daniłowski (przewodniczący kapituły), prezes Zarządu SK Bank Jan Bajno oraz burmistrz Ząbek Robert Perkowski, dokonała wręczenia statuetek „Ząbkowska Firma Roku 2014”, którymi uhonorowano pięć przedsiębiorstw. Z przyjemnością przychodzi nam poinformować, że laureatami prestiżowego wyróżnienia zostali: „JW Contruction Holding S.A.”; „Bud Dom Sp. z o.o.”; „Euro Trans Szlubowski Kłopotowski” Spółka Jawna; „ATL” Sp. z o.o.; „Polska Izba Makaronu”.
W imieniu nagrodzonych firm wyróżnienia odebrali: przedstawicielka „JW Contruction Holding S.A.” Anna Boguszewska; Dyrektor Naczelny „Bud Dom” Sp. o.o. Wojciech Koliński; Jarosław Kłopotowski z firmy „Euro Trans Szlubowski Kłopotowski” Spółka Jawna, Maciej Grzyb – wiceprezes ATL Sp. zo.o., oraz Piotr Wyszecki, członek izby „Polska Izba Makaronu”.
Jako pierwszy, gratulacje wyróżnionym złożył przewodniczący kapituły Zenon Daniłowski, przyznając, że jest mu niezwykle przyjemnie wręczać wyróżnienia tym, którzy tworzą wartość dodaną, firmom, które wypracowują dochody. Dodał, że sukces jest zasługą talentu menadżerów i fachowości pracowników. Nawiązując do tematyki spotkania, powiedział również, że cieszy się z faktu, iż to właśnie Chiny są tematyką spotkania, bo właśnie do tego kraju trafia duży eksport makaronów z firmy „Makarony Polskie”, której jest prezesem. Przewodniczący kapituły podsumował swoją wypowiedź stwierdzeniem: „spotykamy chińskie produkty na naszych półkach, ale także coraz częściej w Chinach można spotkać polskie produkty”.
Następnie głos zabrał prezes Jan Bajno, który w imieniu SK Banku podziękował wyróżnionym firmom przypominając, że to właśnie drobne firmy potrafią wiele zrobić i dodając, że ma nadzieję, iż Ząbki przewyższą Warszawę w zakresie przedsiębiorczości.
Słowa okolicznościowych gratulacji złożył również burmistrz Ząbek Robert Perkowski, życząc wszystkim firmom takich dochodów, jakie osiągają wyróżnione tego wieczoru.
W dalszej części spotkania zgromadzeni mogli wysłuchać gościa honorowego p. Stanisława Wang Weijing, który ciekawie opowiadał o swoich wrażeniach związanych z życiem w Polsce oraz o produktach i rozwoju firmy Huawei. (Jak sam przyznał, najbardziej w Polsce zaskoczyło go czyste powietrze bez smogu, czego w Chinach nie było, spokój i mała – wg niego, ilość ludzi na ulicach i w sklepach w weekendy. Powiedział, że w Chinach wówczas jest czas wzmożonych zakupów i przebywania poza domem, w Polsce natomiast jest to czas przebywania z rodziną w domach. Powiedział także, że życie w Polsce przebiega w wolniejszym tempie niż w Chinach. Wspomniał, że w Polsce ludzie mają zwierzęta, na które znajdują czas, natomiast w Chinach to rzadkość, ze względu na ciągle zajęty czas przez pracę. Podkreślał także różnice kulturowe między Chinami i Polską). Gość wieczoru odpowiedział także na zadawane przez publiczność pytania.
Pod koniec spotkania przedstawiciele funduszy: poręczeniowego i pożyczkowego „Samorządowa Polska” przedstawili zgromadzonym informacje, dotyczące nowo powstałego, ząbkowskiego Lokalnego Funduszu Pożyczkowego „Samorządowa Polska” . Uczestnicy spotkania usłyszeli o preferencyjnie oprocentowanych pożyczkach dla przedsiębiorców, których udziela ząbkowski fundusz. (Istotną informacją było również to, że został uruchomiony punkt informacyjny w Urzędzie Miasta Ząbki, gdzie przedsiębiorcy mogą zasięgnąć informacji na temat zasad udzielania pożyczek).
Podczas spotkania w tle można było oglądać slajdy przedstawiające życie w Chinach, atmosfery dodawała także znajdująca się na sali wystawa chińskiej fotografii oraz liczne chińskie akcenty, takie jak lampiony.
Po zakończeniu oficjalnej części spotkania goście udali się na poczęstunek w stylu azjatyckim, przygotowany przez restaurację „Na skrajnej” w Ząbkach. Tu mieli okazję porozmawiać o biznesie i wymienić się doświadczeniami i wizytówkami.
Na zakończenie dodajmy, że partnerem Miasta Ząbki w realizacji wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach, zaś patronat medialny nad spotkaniem objęli: „Moja Gazeta Regionalna”, Radio „Ząbki”, oraz gazeta samorządowa „Co słychać?”.
Kolejne tego rodzaju spotkanie dla ząbkowskich przedsiębiorców już za rok, a tymczasem wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.kurier-w.pl, na której można obejrzeć wideorelację z przebiegu tegorocznego wydarzenia.
/opr. I. Potęga, R.S. Lewandowski
foto: B. Śladowski, Jacek Góral/

LAUREACI WYRÓŻNIENIA „ZĄBKOWSKA FIRMA ROKU 2014”:

„JW Contruction Holding S.A.”
„Bud Dom Sp. z o.o.”
„Euro Trans Szlubowski Kłopotowski” Spółka Jawna
„ATL” Sp. z o.o.;
„Polska Izba Makaronu”

„Szanowni Państwo,

pozwólcie, że przyłączę się do tych naprawdę ciepłych i bardzo szczerych życzeń dla naszego ząbkowskiego, lokalnego biznesu. Musimy sobie zdawać sprawę, że Ząbki są naprawdę wyjątkowe. Nie dlatego wyjątkowe, że mamy być może śmieszną nazwę, ale dlatego, że mamy wyjątkowych mieszkańców. Czy wiecie, że Ząbki mają pierwsze miejsce w Polsce, jeżeli chodzi o przyrost naturalny? I to mierząc tylko tak naprawdę, część naszych mieszkańców, tych 31 tysięcy zameldowanych, bowiem faktycznie mieszka u nas 65 tysięcy osób. To u nas tak naprawdę, matki z wózkami na chodnikach, wymuszają na sobie pierwszeństwo. To u nas widać ten boom, gdzie rok do roku szkoły powiększają się o 20 procent.
To jest naprawdę wspaniały wskaźnik i wspaniałe zjawisko, które w przyszłości będzie dla nas procentowało. Dziś, oczywiście jest to dla nas gigantycznym wyzwaniem, dla nas jako samorządu i dla Was jako ojców, matek, dla rodzin, którzy te dzieci wychowują. My, jako samorząd w pewnym sensie też czujemy się za Was wszystkich odpowiedzialni. Dla nas to także jest wielka szansa, wielki powód do radości.
Dlatego, tym bardziej życzymy Wam, naszym ząbkowskim biznesmenom, po prostu sukcesu. Chcielibyśmy Was wspierać jak tylko możemy, oczywiście nasze możliwości są w jakimś stopniu ograniczone.
Dlatego przynajmniej zaczynamy – od pewnej atmosfery, od wyróżnienia, od tego, że chcemy Was zauważyć i wskazać, że obserwujemy, widzimy i życzymy Wam dobrze. Bo te liczby, te firmy, które dziś były wyróżnione po prostu na to zasługują. Wiem, że jeden z prezesów dziwił się, skąd my wiemy ile jego firma miała obrotu w zeszłym roku i ile ma teraz. Można i da się do takich danych dotrzeć, zwłaszcza jeżeli jest to spółka prawa handlowego.
Proszę Państwa, życzymy Wam, żeby te liczby, które tam znajdujemy powodowały u nas jak najczęściej bardzo pozytywny zawrót głowy. Bo czym lepiej nasz ząbkowski biznes się ma, tym lepiej jest nie tylko Wam, ale i całemu miastu. Wszystkiego Dobrego!”

Burmistrz miasta Ząbki
Robert Perkowski

215f6815b8d35ec64f34ca6ab22d3543

40621bb5b3a563022aaae36ae119f7d2

foto_84

foto_85

foto_86

foto_87

foto_88

foto_89

foto_90

foto_91

foto_92

foto_93

foto_94

foto_95

foto_96

foto_97

foto_99

foto_100

11a8c29ab8338dc52c10d2c0985db6e2

3 663 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
KONCERT WIOSENNY

21 marca 2015 r. o godz.18:00 w Dworku nad Stawem rozpoczęła się Wiosna. Mieszkańcy miasta Ostrów Mazowiecka i okolic oraz...

Zamknij