ggg ggg ggg

Inwestycje, które poprawiają bezpieczeństwo na drogach powiatowych

W ubiegłym tygodniu, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego Wiesław Mędrzycki, wójt Gminy Dąbrówka Radosław Korzeniewski wraz z zastępcą naczelnika Wydziału Dróg Powiatowych Jarosławem Godlewskim, dokonali odbioru ukończonej inwestycji budowy wyniesionego skrzyżowania w Dąbrówce.

Tak wygląda po przebudowie skrzyżowanie
ul. Kościelnej z ul. Kościuszki w Dąbrówce

Budowa wyniesionego skrzyżowania na ulicy Kościelnej i ulicy Kościuszki w Dąbrówce o wartości 415 tys. zł, zrealizowana została w ramach zadania projektu i budowy skrzyżowania wyniesionego dróg powiatowych nr 4320W i 4324W.
Jest to kolejna zrealizowana inwestycja na terenie powiatu wołomińskiego poprawiająca bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.
Z kolei, w Radzyminie trwa remont drogi powiatowej nr 4356W (ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego) na odcinku od ronda gen. J. Hallera do wiaduktu drogowego nad torami kolejowymi.
Pierwszy etap remontu, rozpoczęty 16 listopada br. obejmował modernizację ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego na odcinku od ronda gen. J. Hallera do ronda Braci Dudzińskich. Obecnie trwają prace na odcinku od ronda Braci Dudzińskich do wiaduktu nad torami kolejowymi.
Realizacja zadania inwestycyjnego obejmuje: frezowanie istniejącej nawierzchni drogowej; regulację 12 wypustów ulicznych oraz 7 studni; budowę 1 wypustu ulicznego na skrzyżowaniu z ul. Letnią; odtworzenie rowów na odcinku 242 m.
Szczególne podziękowania za zaangażowanie w realizację zadania należą się członkowi Zarządu Powiatu Wołomińskiego Pawłowi Dąbrowskiemu oraz wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Wołomińskiego Cezaremu Wnukowi.
To nie koniec tegorocznych inwestycji na drogach powiatowych. Rozpoczęła się już budowa nowego mostu na rzece Rządzy na drodze powiatowej nr 4306W w miejscowości Zawady. Jak informuje Starostwo Powiatowe w Wołominie, trwają przygotowania do realizacji zadania, polegającego na doświetleniu kolejnych przejść dla pieszych, w tym pięciu przejść na drogach powiatowych, zlokalizowanych na terenie miasta Ząbki.

/opr. KW, źródło: Powiat Wołomiński/

1 453 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Umowy na rozbudowę ząbkowskich dróg podpisane!

We wtorek, 1 grudnia burmistrz Ząbek Małgorzata Zyśk podpisała umowy na rozbudowę ulic: Kochanowskiego i Budkiewicza, a także na budowę...

Zamknij