ggg
ggg ggg

Instrumenty dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej

17 października o godzinie 18.30 w Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, Burmistrz Tłuszcza, Pan Paweł Bednarczyk wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Krzysztofem Gajcym uroczyście przekazali nowe instrumenty Młodzieżowej Orkiestrze Dętej oraz kamerę cyfrową Grupie Teatralnej PaDam.

fot1,,Doposażenie Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Tłuszczu oraz zakupienie kamery dla grupy PaDam”, to zadanie, które Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu zrealizowało dzięki pozyskanym środkom finansowym w ramach programu ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przy wsparciu z budżetu Gminy Tłuszcz.
Młodzieżowa Orkiestra Dęta powstała w 2001 roku z inicjatywy władz miasta oraz mieszkańców, pragnących nawiązać do bogatych tradycji muzycznych, datujących się od 1922 roku. Wtedy to w naszym mieście utworzono pierwszą strażacką orkiestrę dętą. Kapelmistrzem Młodzieżowej Orkiestry Dętej został pan Sławomir Łagocki – absolwent Warszawskiej Akademii Muzycznej. Orkiestra koncertowała zarówno w kraju, jak i za granicą. Uczestniczyła w licznych przeglądach, konkursach i festiwalach, a także w wielu różnego rodzaju imprezach takich, jak: festyny, koncerty, imprezy sportowe. Uświetnia swoją obecnością wiele imprez okolicznościowych, np.: święta miasta, dni strażaka, święta narodowe oraz święta kościelne.
Amatorska Grupa Teatralna PaDam działająca przy Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Tłuszczu ma na swoim koncie nie mniej sukcesów. Spektakle gromadzące liczną publiczność wzbudzają ogromne emocje w widzach w różnym przedziale wiekowym. Swymi występami uświetniają uroczystości zarówno państwowe, jak i kameralne, organizowane przez CENTRUM Kultury Sportu i Rekreacji w Tłuszczu.
Instrumenty oraz akcesoria instrumentalne dla MOD w znacznym stopniu poprawią rozwój orkiestry, poprzez poszerzający się skład członków, który do chwili obecnej był utrudniony z powodu niewystarczającej ilości instrumentów, a nawet ich braku.
Kamera cyfrowa ze statywem dla grupy teatralnej PaDam da możliwość rozwoju umiejętności aktorskich młodym artystom. Pełny zapis przedstawienia gdzie ,,oko” kamery przejrzy ewentualne błędy, pozwoli na uniknięcie ich w przyszłości, a oprócz tego to wspaniała pamiątka z udanej premiery.
Doposażenie Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Tłuszczu oraz zakupienie kamery dla grupy PaDam na pewno pozwoli na większy rozwój pasji i umiejętności obu grup. Uatrakcyjni ich oferty kulturalne i stworzy lepsze warunki do kultywowania tradycji muzycznych i teatralnych na terenie Gminy, a także poza jej granicami.
/Łukasz Kaska/

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

1 211 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Młodzież z jedenastu radzymińskich szkół odwiedziła Palmiry, aby uczcić pamięć Ofiar, zamordowanych przez Niemców…

Takiej wycieczki jeszcze w Radzyminie nie było. W przedostatni wtorek października, z Miasta Cudu nad Wisłą do Miejsca Martyrologii Narodu...

Zamknij