ggg
ggg ggg

Inauguracja roku szkolnego w reżimie sanitarnym

We wtorek, 1 września nastąpiła inauguracja nowego roku szkolnego. Nowego i wyjątkowego, jeżeli wziąć pod uwagę, że zajęcia po raz pierwszy odbywają się w reżimie sanitarnym.

Tego dnia, w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie, pierwszy dzwonek zabrzmiał dla niespełna tysiąca uczniów, przypisanych do 46 klas.
Wśród nich znalazło się ponad 130 pierwszoklasistów (6 klas), którym przyszło rozpocząć naukę w wyjątkowym momencie historii, kiedy to w związku ze światową pandemią koronawirusa, zajęcia po raz pierwszy odbywają się w reżimie sanitarnym.
We wtorek, 1 września z uwagi na obostrzenia i w trosce o bezpieczeństwo, uroczystości związane z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021 ograniczone zostały do minimum.
Pierwszoklasistów powitała serdecznie na szkolnym dziedzińcu dyrektor szkoły p. Elżbieta Jeleń. Zwróciła ona uwagę, że edukacja w obecnej sytuacji niesie ze sobą wiele trudności. Wyraziła jednak nadzieję, że z pomocą doskonale przygotowanej kadry pedagogicznej oraz przy życzliwości rodziców zostaną one pokonane. Pani dyrektor życzyła maluchom, które po raz pierwszy przekroczyły przyjazne progi „Stalowej Jedynki”, wspaniałych wyników w nauce.
Po części oficjalnej, przejęci pierwszoklasiści udali się do sal lekcyjnych, żeby spotkać się ze swoją wychowawczynią oraz zapoznać się z planem lekcji. Tego dnia uczniowie odebrali także podręczniki, z których będą czerpali wiedzę przez cały rok szkolny.
W imieniu redakcji przyłączamy się do serdecznych życzeń dla wszystkich uczniów radzymińskiej „Stalowej Jedynki”. Młodzieży życzymy samych piątek i szóstek, nauczycielom powodów do satysfakcji zawodowej, a wszystkim zdrowia.

/opr. R.L., SP nr 1/

305 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ponad milion złotych z WFOŚiGW w Warszawie dla jednostek OSP z terenu powiatu wołomińskiego!

W ubiegły piątek, 4 września w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wołominie podpisane zostały umowy dotacyjne pomiędzy sześcioma jednostkami OSP...

Zamknij