ggg ggg

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w „Koperniku”

2 września 2019 o godz. 9.00 miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie.

Prowadzący uroczystość Kinga Pękul i Filip Malenka przywitali szacownych gości: sekretarza Starostwa Powiatowego w Wyszkowie Pana Jerzego Ausfelda, przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie Pana podporucznika Artura Serokę, przedstawiciela Zakładu Produkcyjnego Quad Graphics Pana Tomasza Kędziorę, przedstawiciela Komendy Powiatowej Straży Pożarnej brygadiera Sławomira Pietrzaka, proboszcza Parafii Św. Idziego w Wyszkowie księdza kanonika doktora Zdzisława Golana, przedstawiciela Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej, dyrektor CEZiU ,,Kopernik’’ Panią Grażynę Kalinowską, Panie wicedyrektor: Sylwię Kuleszę, Anetę Zagumną oraz wychowawców, nauczycieli i uczniów.
W związku z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej, na wstępie uroczystości zostały przypomniane tragiczne wydarzenia z 1 września 1939 roku i po wysłuchaniu komunikatu Prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego, uczczono minutą ciszy pamięć poległych w czasie II wojny światowej.
Następnie zabrała głos Pani dyrektor Grażyna Kalinowska, która po serdecznym przywitaniu wszystkich zebranych zaprezentowała liczne przedsięwzięcia i plany działalności CEZiU ,,Kopernik” na rok szkolny 2019/2020. Natomiast Pan Jerzy Ausfeld pogratulował uczniom wyboru szkoły, która wciąż zaskakuje kreatywnością. Z kolei ksiądz kanonik doktor Zdzisław Golan udzielił uczniom i nauczycielom błogosławięństwa na rok szkolny 2019/2020 i wyraził nadzieję, że nauka w szkole będzie owocna i przyjemna.
Ciekawym akcentem uroczystości było wysłuchanie opowieści o II wojnie światowej nauczyciela historii Pana Ireneusza Elwarda widzianej oczami jego ojca.
Podczas uroczystości przyznano specjalną nagrodę ufundowaną przez Zakład Produkcyjny Quad Graphics w Wyszkowie absolwentowi Rafałowi Kozioł, który uzyskał najlepsze wyniki z egzaminu maturalnego z języka angielskiego. W imieniu firmy nagrodę na ręce Pani dyrektor przekazał przedstawiciel Quad Graphics Pan Tomasz Kędziora. Na zakończenie głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Ciemerych, która życzyła pierwszoklasistom przyjemnej nauki w nowej szkole, maturzystom samych sukcesów na egzaminie maturalnym, a nauczycielom wytrwałości w ich odpowiedzialnej pracy.
Po części oficjalnej odbyły się spotkania klas w wychowawcami.

/Info/

470 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Piknik militarny na przystani

W ramach cyklu wydarzeń „Pułtuski Wrzesień 1939 - 2019” w ubiegłą sobotę, 7 września 2019 r. na Przystani Miejskiej przy ul....

Zamknij