ggg ggg
ggg ggg

Inauguracja kampanii Prawa i Sprawiedliwości w Pułtusku

9 września 2018 r. w Sali Maneż Domu Polonii odbyła się inauguracja kampanii wyborczej struktur Prawa i Sprawiedliwości miasta i powiatu pułtuskiego. Wprowadzenia dokonał Minister Środowiska Henryk Kowalczyk w skrócie omawiając zadania wspólne dla rządu Prawa Sprawiedliwości oraz samorządów. Następnie przedstawił kandydatów na radnych miejskich i powiatowych, kandydata do sejmiku województwa mazowieckiego oraz na Burmistrza Miasta Pułtusk – Michała Kisiela.

Prezentacje rozpoczął kandydat do sejmiku województwa mazowieckiego – Zenon Kowalewski przedstawiając swoje priorytety: transport, drogi, komunikacja, dworce, ciepłe domy, regulacja rzeki Narew, stworzenie infrastruktury dla turystyki, rekreacja, edukacja szkolna, kultura np. stworzenie Centrum Kurpi Białych, zmiany w Powiatowych Urzędach Pracy, programy miękkie, itp.
Następnie prezentował się lider – Krzysztof Łachmański, który przedstawił program wyborczy PiS dla powiatu pułtuskiego m.in.: inwestycje drogowe w ramach Programu Rozwoju gmin np. rondo w Winnicy, termomodernizację np. budynku ZS im. B. Prusa i In., bezpłatne dojazdy uczniów i osób starszych, wsparcie dla OSP, dotacje dla gminnych Spółek Wodnych, pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, itp. Oczywiście program jest znacznie szerszy i bardziej szczegółowy. Po tym omówieniu przedstawił kandydatów.
Wystąpili również kandydacie na wójtów ze swoimi programami. Po przedstawieniu programów i haseł wyborczych przedstawiali kandydatów z list wyborczych w swojej gminie do rad gmin. Każda prezentacja kończyła się wspólnym zdjęciem wraz z liderem. Wystąpili: Cezary Wojciechowski (gmina Gzy), Jan Mroczkowski (gmina Obryte), Paweł Lewandowski (gmina Pokrzywnica), Adam Misiewicz (gmina Świercze), Robert Wróblewski (gmina winnica), Andrzej Krawczak (gmina Zatory).
Kandydat na burmistrza Pułtuska – Michał Kisiel przedstawił się zebranym w prezentacji filmowej, w której opowiedział o sobie, swojej rodzinie, latach szkolnych i pracy zawodowej. Przedstawił tez motywy, jakimi się kieruje startując w wyborach na funkcje burmistrza Pułtuska. Jego hasło wyborcze to – „Z pomysłem na Pułtusk”. Na zakończenie swojej wypowiedzi przedstawił kandydatów do rady miejskiej w Pułtusku.
Spotkanie zakończył występ zespołu Lipka, czyli góralskie granie od Beskidu.
/Janina Czerwińska/

1 018 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Odpowiedź p. o. Burmistrza Miasta Pułtusk Doroty Subda

W związku z powtarzającymi się w Pułtusku pomówieniami na temat p.o. burmistrza Doroty Subda do naszej redakcji wpłynęła wypowiedz Pani...

Zamknij