ggg ggg

III Sąsiedzka Runda – wielka inicjatywa mieszkańców trzech niewielkich sołectw!!!

Ponad trzystu biegaczy w każdym wieku od wnuczka po dziadka, wzięło udział w III edycji tej niezwykłej, bo organizowanej z inicjatywy mieszkańców trzech sołectw: Teodorowa, Sokołówka i Kołakowa imprezy integracyjno- sportowej pod nazwą „Sąsiedzka Runda”, nad którą honorowy patronat objął wójt Dąbrówki Radosław Korzeniewski.

 

304

 

To co w innych gminach przychodzi z trudem, w gminie Dąbrówka nie stanowi większego problemu. Przynajmniej jeżeli chodzi o inicjatywy oddolne i zaangażowanie mieszkańców w rozwój lokalnej społeczności. Świadczy o tym najwymowniej zorganizowana już po raz trzeci „Sąsiedzka Runda”, która nie tylko cieszy się coraz większym zainteresowaniem biegaczy, ale też integruje mieszkańców i wspaniale promuje w regionie trzy dąbróweckie wsie: Teodorów, Sokołówek i Kołaków.
I choć jest to zbiorowy sukces, na który od trzech lat pracują w zgodzie sąsiedzi z trzech wsi na czele z sołtysami, to niewątpliwie na szczególne wyróżnienie zasługują Państwo: Katarzyna Łapińska-Małkiewicz i jej mąż Paweł, pomysłodawcy i organizatorzy całego przedsięwzięcia. To za ich sprawą bieganie stało się ulubioną dyscypliną lokalnej społeczności, a Teodorów, Sokołówek i Kołaków sportową wizytówką Gminy Dąbrówka i godnym do naśladowania przykładem inicjatywy oddolnej.
O tym, że nie jest to opinia przesadzona niech świadczy fakt, że w pierwszą niedzielę września, do sennego na co dzień Teodorowa zjechało kilkaset osób z całego regionu m.in.: z Radzymina, Wołomina, Tłuszcza, Marek i Warszawy. Wśród nich obecni byli: wójt Dąbrówki Radosław Korzeniewski, wójt Wieliszewa Paweł Kownacki oraz burmistrz miasta Marki Jacek Orych.
W biegach na dystansie 500m w kategorii dzieci, wystartowało 120 najmłodszych zawodników (dwukrotnie więcej niż przed rokiem), zaś w biegu dla dorosłych na dystansie 5 km, czyli tytułowej III Sąsiedzkiej Rundzie aż 215 zawodników (dla porównania przed rokiem było ich 160).
Każdy z uczestników, otrzymał pakiet startowy oraz pamiątkowy medal. Każdy też, mógł liczyć na gromkie oklaski i doping publiczności. Rozpoczęcie każdej rundy poprzedzała obowiązkowa rozgrzewka. Z kolei, po rozegraniu głównego biegu na dystansie 5 km, w którym jako pierwszy dobiegł Artur Fijałkowski, jako drugi Michał Drozd, zaś trzecim na mecie okazał się Arkadiusz Szczotka, wśród biegaczy rozlosowano atrakcyjne nagrody. (Wszystkie ufundowane zostały przez licznych sponsorów, których udało się pozyskać dzięki osobistemu zaangażowaniu organizatorów). Imprezę tradycyjnie zakończył piknik integracyjny z poczęstunkiem i atrakcjami dla dzieci.
Serdecznie gratulujemy nie tylko zawodnikom, ale też wszystkim mieszkańcom: Teodorowa, Sokołówka i Kołakowa oraz pomysłodawcom i organizatorom tego wydarzenia. Macie słuszne powody do dumy! (A kto nie był niech żałuje).
/opr. R.L.; foto: Jacek Góral/

869 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Weekend pełen niespodzianek i podniosłych chwil za nami

„ULICA” według Piotra Harwasa W piątkowy wieczór, 9 września 2016 w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbył się wernisaż wystawy...

Zamknij