ggg ggg ggg ggg

III Przegląd Form Artystycznych Osób z Niepełnosprawnościami

21 września 2017 r. na scenie WOK „Hutnik” w Wyszkowie po raz trzeci odbył się przegląd promujący talenty i inspirujący do rozwoju artystycznego osoby z niepełnosprawnościami oraz prezentujący dorobek placówek, w których znajdują opiekę, pomoc i samorealizację.

 

fot70

Przegląd organizowany jest pod patronatem burmistrza Wyszkowa – Grzegorza Nowosielskiego. Organizatorzy: Polskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wyszkowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” zadbali o to, aby udział w III Przeglądzie Form Artystycznym Osób z Niepełnosprawnościami wzięli przedstawiciele domów pomocy, samopomocy, czy terapii zajęciowych z placówek naszego regionu. Zebranych przywitali prezes PSOUU – Urszula Mikołajczyk i Marek Rosłoniec – kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej. Prowadzili: instruktorka Anna Mielczarczyk i uczestnik WTZ Adam Łoziński.
Tak, więc spotkanie podopiecznych służy nie tylko promocji talentów, ale też popularyzacji podejmowanych działań i jest swoistą oceną różnych propozycji artystycznych. Osoby z niepełnosprawnościami śpiewają, tańczą, odgrywają scenki, a nawet skecze kabaretowe. Jest to dla nich wielkie wyzwanie, lecz jak się okazało w Wyszkowie, każda grupa świetnie potrafiła pokazać swoje umiejętności, talenty i pomysły.
Wystąpiły następujące instytucje i ich podopieczni: Dom Pomocy Społecznej z Brańszczyka, Środowiskowy Dom Samopomocy z Ostrowi Mazowieckiej, ŚDS z Pułtuska, ŚDS z Miedznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wyszkowa, Zespół Szkół Specjalnych z Brańszczyka, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy „Drogowskaz” z Wyszkowa, DPS dla Dzieci z Niegowa, ŚDS z Makowa Mazowieckiego, PŚDS z Tłuszcza oraz WTZ ze Starych Pieścirogów. Na scenie wystąpiło 67 osób.
Podczas występów uczestnicy w wielu scenach pokazywali różne oblicza miłości, radości i fantazji. Scenki rodzajowe z życia małżeńskiego, przygotowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wyszkowa wzbudzały wielką radość, zaloty przedstawione w nowej wersji wiersza „Żuraw i czapla na wesoło” zachwyciły wszystkich bogactwem kostiumów, wyglądem sceny i wykonaniem, a piosenkę „Żono moja, serce moje…” śpiewała cała widownia.
Piękny i kolorowy był układ choreograficzny wykonawców z „Drogowskazu” do piosenki „Kwiaty we włosach” albo różowy autobus i dzieci kwiaty w kolejnym występie. Niezwykle i romantycznie zaprezentował się walc z filmu „Noce i Dni” odtańczony przez grupę z Niegowa. Piracką fantazją zaś zaskoczył ŚDS z Makowa Mazowieckiego. Wykonawcy z PŚDS w Tłuszczu przygotowali dwa numery kabaretowe „Ławeczka” i skecz z papugą Monty Pythona. Oczywiście wszystkie grupy dawały z siebie wszystko. Publiczność wraz z wykonawcami śpiewała znane przeboje: „Gdzie się podziały tamte prywatki” i „My, Cyganie” prezentowane przez wykonawców z Pułtuska. Oklaskiwano równie gorąco układy taneczne grup z Ostrowi Mazowieckiej i Miedznego, czy Niegowa.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody dla zespołów, które ufundował Burmistrz Wyszkowa oraz przygotowane przez wyszkowskie Warsztaty pamiątkowe statuetki i dyplomy.
/J.Cz./

6 730 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Celne oko i pewna ręka wyszkowian w zawodach strzeleckich z broni bojowej

Wyszkowianie – Sergiusz Ścięgosz oraz Leszek Marszał triumfowali w III zawodach strzeleckich Żołnierzy Rezerwy i Przyjaciół Wojska o puchar WKU...

Zamknij