ggg ggg ggg ggg

II Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych

27 maja 2018 r. ząbkowski Park Szuberta stał się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na Mazowszu. Drugi Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych oraz Piknik Ekologiczny okazały się prawdziwym świętem fanów motoryzacji i wielkim sukcesem organizatorów.

Wydarzenie, czyli II Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych poprowadzili: Włodzimierz Zientarski i Dominika Sygiet. Już dzień wcześniej, w sobotę, 26 maja br. odbyła się parada aut elektrycznych, hybrydowych i typu plug-in, na której królowały samochody marki Ford i Fiat. Wśród samochodów elektrycznych zaprezentowano trzy Fiaty 500 E, Forda Focus Electric, Forda Transit Connect Electric, KIa Soul Electric z samochodów typu plug-in, czyli aut z możliwością ładowania zewnętrznego z gniazdka domowego można było zobaczyć dwa Fordy C-MAX ENERGI oraz Forda Mondeo mk5 ( FUSION USA ) Energi, auta hybrydowe reprezentowała przepiękna Honda CHR Hybrid. Kawalkada wyruszyła z Parku Szuberta, po czym po przejeździe ulicami Ząbek i Marek wjechała do Warszawy na Rynek Starego Miasta, gdzie ekologiczne i bezemisyjne auta zaparkowały przy Warszawskiej Syrence i wzbudziły ogromne zainteresowanie. Organizatorzy Zlotu – Marcin Piórkowski, twórca Stowarzyszenia Ekozlot oraz Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach, zadbali o atrakcje np. obejrzenie wielu ciekawych projektów pojazdów elektrycznych , poznania ich konstruktorów oraz skorzystania z jazdy testowej samochodami elektrycznymi, hybrydowymi, hybrydowymi plug-in. Dla dzieci udostępniono mini-wypożyczalnię samochodów elektrycznych, kącik rysunkowy i udział w licznych konkursach. Uruchomiono także stoiska z akcesoriami i częściami samochodowymi oraz sektory importerów samochodów elektrycznych i hybrydowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje firm i instytucji działających na rzecz rozwoju elektro-mobilności i propagujących ochronę środowiska naturalnego. Odbyły się bloki tematyczne dotyczące m.in. serwisowania i ewentualnych napraw samochodów elektrycznych, a eksperci z AutoCentrum Ząbki Paweł Szachnowski oraz przedstawiciele OKSERWIS Sieć Warsztatów i Akademii Technicznej rozwiewali mity nad ich problemowością.
Burmistrz Ząbek Robert Perkowski bardzo pozytywnie wypowiadał się na temat tego wydarzenia: „Jest to impreza dla każdego o charakterze piknikowym, ogólnopolska, niemal międzynarodowa, bo przyjeżdżają także wielbiciele aut elektrycznych z zagranicy. Jako gospodarz miasta cieszę się że ekozlot odbywa się właśnie w Ząbkach.”
W trakcie Zlotu zainicjowano plebiscyt „Człowiek Elektromobilności” oraz wyłoniono zwycięzców konkursów „Samochód Elektryczny Moich Marzeń”, w którym brały udział dzieci ze świetlic środowiskowych w Ząbkach, „Jeżdżę ekologicznie”, „Zbuduj Pasażerski Pojazd Mobilny” i „Jeżdżę na kropelce”, polegający na uzyskaniu najmniejszego spalania na wyznaczonym krótkim odcinku.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Robert Perkowski, burmistrza Miasta Ząbki, Kazimierz Rakowski, starosta Powiatu Wołomińskiego, Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwo Energii, a także Politechnika Warszawska Wydział Elektryczny.
/oprac. J.Cz.; foto Bogdan Śladowski/

2 354 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Serock uczcił 100. rocznicę odzyskania Niepodległości i święto Samorządu Terytorialnego uroczystą sesją Rady Miejskiej

25 maja 2018 r. w Centrum Kultury i Czytelnictwa odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej z okazji 100. rocznicy odzyskania...

Zamknij