ggg ggg

II turniej GRAND PRIX Mazowsza w Tenisie Stołowym Środowisk Abstynenckich

W dniach 10 – 11 sierpnia br. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Warchalskiego w Ostrowi Mazowieckiej odbył się II Turniej GRAND PRIX Mazowsza w Tenisie Stołowym Środowisk Abstynenckich. Honorowy patronat nad Turniejem objął Starosta Ostrowski oraz Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka.

W Turnieju zostały rozegrane mecze kobiet i mężczyzn w kategorii indywidualnej oraz drużynowej. W kategorii indywidualnej kobiet rywalizowało 24 zawodniczki. Końcowa klasyfikacja przedstawią się następująco: I miejsce – Magdalena Kalata z OSRA „Rodzina” Ostrów Mazowiecka, II miejsce – Dorota Napora z „Victoria” Radom, III miejsce – Justyna Przastek z „13-stki” Grodzisk Mazowiecki.
W kategorii indywidualnej mężczyzn w Turnieju o miano najlepszych walczyło 51 zawodników. Na podium stanęli: Tomasz Dziubecki z „Azyl” Tomaszów Mazowiecki, który zajął I miejsce, Jacek Graczyk z „Krokus” Działoszyn wywalczył II miejsce, Leszek Bućko z „Zorza” Ursus -Warszawa uplasował się na III miejscu.
Do Turnieju drużynowego zgłosiło się 6 kobiet oraz 11 mężczyzn. Po emocjonujących pojedynkach klasyfikacja drużyn w kategorii kobiet przedstawia się następująco: – I miejsce – BSA Łódź I; II miejsce – BSA Łódź II; III miejsce – OSRA „Rodzina” Ostrów Mazowiecka. Natomiast w kategorii mężczyzn I miejsce zajęła drużyna „Azyl” z Tomaszowa Mazowieckiego; II miejsce – „Zorza” Ursus-Warszawa; III miejsce – „Krokus” Działoszyn.
Łącznie w Turnieju wzięło udział 75 tenisistów z 16 stowarzyszeń abstynenckich z terenu województwa mazowieckiego i łódzkiego.
Puchary i pamiątkowe statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej wręczyli: Wicestarosta Józef Rostkowski, Kierownik Biura Promocji Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka Michał Kulesza oraz Prezes Mazowieckiego Związku Stowarzyszeń Abstynenckich Bogdan Urban.