ggg ggg ggg ggg

II Sportowiada im. rtm. Wacława Haczyńskiego oraz Dzień Dziecka – historią malowany w Brańszczyku przyciągnął liczne grono uczestników

Obchody Dnia Dziecka rozpoczęliśmy na orliku za urzędem gminy, II Sportowiadą im. rtm. Wacława Haczyńskiego. Młodzi sportowcy z gminy Brańszczyk rywalizowali w czwórboju i turnieju trójek piłkarskich. Wszyscy uczestnicy Sportowiady otrzymali medale, a zwycięzcy poszczególnych dyscyplin otrzymali nagrody i statuetki. Warto w tym miejscu przypomnieć że patron Sportowiady – Rotmistrz Wacław Haczyński, bardzo blisko związany był z gminą Brańszczyk.

Po godzinie 13:00 przenieśliśmy się do skansenu im. Marii Żywirskiej, na piknik Dzień Dziecka – historią malowany II, gdzie czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Historyczne obozowiska, pokazy sokolnicze, łucznicze, ujeżdżania koni, cykliści oraz warsztaty z kaligrafii.
Ciekawym elementem były stanowiska edukacyjne, przy których dzieci mogły poznać dawne zawody – garncarza, rymarza czy kowala. Nie zabrakło też grilla, waty cukrowej oraz tradycyjnych podpłomyków wypiekanych w piecu opalanym drewnem. W centralnej chacie skansenu uczestnicy pikniku mogli podziwiać dwie wystawy lokalnego rzeźbiarza – Stanisława Kądzieli: „Od sochy do kombajnu” oraz ,,Wystawę kapliczek i krzyży przydrożnych z gminy Brańszczyk”.
W Kąciku Bibliotecznym, przygotowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Brańszczyku również wiele się działo. Wszystkie dzieci miały okazję uczestniczyć w konkursach związanych z postaciami z bajek, rebusami, krzyżówkami oraz animacjami. O godzinie 14:00 odbyło się oficjalne wręczenie nagród w konkursie plastycznym ,,Mój ulubiony bohater utworów A. Fredry”.
Podobnie jak rok temu w organizację włączyło się również Koło Łowieckie Dzik II, które przygotowało strzelnicę i przeprowadziło zawody strzeleckie.
Dodatkowymi atrakcjami były wydarzenia organizowane przez Fundację Akomodacja tj. widowisko historyczne z okazji 160. rocznicy powstania styczniowego oraz koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Podczas wydarzenia wójt gminy Brańszczyk, który objął honorowym patronatem całą imprezę, złożył kwiaty pod pamiątkowym obeliskiem rtm. Wacława Haczyńskiego.
Organizatorem wydarzenia było Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Brańszczyku.
Współorganizatorem Samorząd Województwa Mazowieckiego, a partnerami Fundacja Akomodacja, 22 WOK w Komorowie, Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Bajka”, Nadleśnictwo Wyszków.
Dziękujemy, że byliście z nami!
/Info GCKSiT Brańszczyk,
foto. Barbara Siwek/

437 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Z okazji Dnia Dziecka Wicepremier Henryk Kowalczyk przekazał dzieciom życzenia oraz prezenty

Z okazji Dnia dziecka Wicepremier Henryk Kowalczyk przekazał dzieciom życzenia oraz prezenty przygotowane przez Krajową Grupę Spożywczą. W dniu 1...

Zamknij