ggg ggg ggg

II Hubertus Szlachecki – wspaniała jeździecka impreza na terenie Gminy Dąbrówka!!!

W ubiegłą sobotę, 4 listopada malownicze nadbużańskie błonia w Kuligowie stały się scenerią dla zorganizowanego po raz drugi na terenie gminy Dąbrówka „Hubertusa Szlacheckiego”. O sukcesie kolejnej edycji tego niezwykłego pikniku jeździeckiego, przesądziła wysoka frekwencja i znakomita pogoda. Dość wspomnieć, że w samej tylko gonitwie za „lisem” o Puchar Wójta Radosława Korzeniewskiego wzięło udział blisko 60 jeźdźców na przepięknych koniach!

fot1Bez cienia przesady można zaryzykować twierdzenie, że zorganizowany dopiero po raz drugi przez wójta Gminy Dąbrówka Radosława Korzeniewskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Miasta Radzymin i Bitwy Warszawskiej 1920 r. „Hubertus Szlachecki”, stał się największą tegoroczną imprezą jeździecką w powiecie wołomińskim i jedną z najbardziej udanych w naszym regionie.
Podobnie jak przed rokiem do Dąbrówki, tak i teraz do Kuligowa zjechała naprawdę imponująca liczba jeźdźców, reprezentujących stadniny i stajnie z różnych zakątków Mazowsza. Do samej gonitwy za „lisem”, przeprowadzonej w dwóch kategoriach (dla młodzieży i dorosłych) wystawiono aż 56 rączych koni, a przecież nie wszyscy zdecydowali się w niej uczestniczyć. (Spora grupa amazonek i jeźdźców postawiła jedynie na udział w zawodach cross, które rozegrano przed gonitwą).
Wśród licznie zgromadzonej braci jeździeckiej można było w tym roku dostrzec reprezentantów stadnin m.in. z: Radzymina, Wiktorowa, Kuligowa, Rasztowa, Gulczewa, Tumanka, Obrębu, Barcic, Załubic, Słupna, Dybowa, Rudy i Ryni. Obecni byli jeźdźcy ze Stowarzyszenia im. 2. Szwadronu 11 Pułku Ułanów Legionowych z Wołomina, 7 Pułku Ułanów z Mińska Mazowieckiego, Stajni nad Rozlewiskiem a nawet goście ze Stajni Blueberry w Pawłowicach gm. Izabelin!
Wśród honorowych gości tegorocznego „Hubertusa” znaleźli się przedstawiciele okolicznych kół łowieckich, Fundacji „Sprzymierzeni z GROM”, radny Mirosław Kuligowski, wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wołominie dh Grzegorz Mianowski a także panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Strachówka na czele z wójtem Piotrem Orzechowskim – współorganizatorem wydarzenia.
Wydarzenie zainaugurowała Msza Święta Hubertowska w Kościele p.w. MB Loretańskiej, po której ks. Piotr Milewski dokonał ceremonii poświęcenia koni i udzielił błogosławieństwa jeźdźcom.
Oficjalne otwarcie hubertusa nastąpiło tuż po godz. 13-ej, kiedy to wójt Dąbrówki Radosław Korzeniewski wraz z wójtem Strachówki Piotrem Orzechowskim serdecznie powitali wszystkich uczestników. Podczas imprezy poprowadzonej przez Pawła Kozakiewicza ze Stowarzyszenia Miłośników Miasta Radzymin i Bitwy Warszawskiej 1920 r. rozegrane zostały zawody cross, mała i duża gonitwa za lisem, a także konkurs na najciekawsze przebranie historyczne. Z myślą o licznie zgromadzonej publiczności przygotowano także brawurowy pokaz umiejętności jeździeckich w wykonaniu formacji „Crazy Riders”.
Po zakończeniu głównego punktu programu nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie laureatom pięknych pucharów, nagród rzeczowych w postaci elementów rzędu jeździeckiego oraz dekoracja koni pamiątkowymi flo, ufundowanymi przez Wójta Gminy Dąbrówka.
Z radością przychodzi nam ogłosić, że laureatami mini zawodów cross zostali: Nadia Ambroziak na koniu Promyk (I miejsce) oraz Mikołaj Rasiński na koniu Urwis i Paulina Jastrzębska na koniu Fiona (ex aequo II miejsce). Z kolei w zawodach cross dla dorosłych zwyciężyła Weronika Kuta na koniu Cymka, II miejsce zajął Kamil Powierża na koniu Esperanto a trzecie Wiktoria Woch na koniu Aqua.

Królem polowania w dużej gonitwie za „lisem” został Sławomir Woźniak „Kozak” na koniu Domena, reprezentujący 2 Szwadron 11 Pułku Ułanów Legionowych z Wołomina (lisem był Damian Kozakiewicz na koniu Palomino), natomiast w małej gonitwie zwyciężył Alan Słowik na koniu Zirka (w rolę lisa wcieliła się Wiktoria Woch). Tegorocznym zwycięzcą konkursu na najciekawsze przebranie historyczne został p. Jacek Komuda – znany pisarz wcielił się w rolę szlachcica polskiego z XVI w. (Laureatom poszczególnych konkurencji serdecznie gratulujemy).
Ostatnim punktem programu była biesiada przy ognisku i muzyce, podczas której na wszystkich czekały nieodpłatne atrakcje kulinarne, tj.: stół specjałów myśliwskich, kiełbaska z ogniska oraz gwóźdź programu – prosię pieczone z rożna.
Gratulując Wójtowi Radosławowi Korzeniewskiemu kolejnego udanego wydarzenia, promującego zarówno aktywny styl życia jak też piękno przyrody i bogatą historię Gminy Dąbrówka słowa podziękowania kierujemy pod adresem wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie II Hubertusa Szlacheckiego. Szczególnie dziękujemy panom: Januszowi Śledziowi i Jackowi Góralowi – koordynatorom przedsięwzięcia; myśliwemu p. Włodzimierzowi Stanisławskiemu, firmie CATERMARK z Radzymina oraz p. Władysławowi Dyniewiczowi za przygotowanie poczęstunku oraz wszystkim jeźdźcom za tak liczne przybycie.
/Rafał S. Lewandowski/

Galeria Zdjęć

1 546 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gmina Radzymin pozyskała 14 mln złotych na rewitalizację parków

Rekordowa kwota blisko 14 mln złotych unijnego dofinansowania została przyznana Gminie Radzymin na rewitalizację gminnych terenów parkowych w ramach projektu...

Zamknij