ggg
ggg ggg

II Edycja konkursu „The Voice of Powiat” – Za nami wspaniały, pełen emocji i wzruszeń finał!

W ubiegłą sobotę, 13 marca na scenie Powiatowego Centrum Kultury Fabryczka w Wołominie, swoje talenty wokalne zaprezentowali uczestnicy drugiej edycji konkursu „The Voice of Powiat”. Specjalną nagrodę dla finalistów przygotował starosta wołomiński Adam Lubiak, dzięki któremu utalentowana młodzież z naszego powiatu przygotuje teledysk w profesjonalnym studiu nagrań!

Po ubiegłosobotnim finale drugiej edycji konkursu „The Voice of Powiat” chyba nikt już nie ma wątpliwości, że na naszych oczach krystalizuje się emocjonujące i widowiskowe show, które ma szansę przerodzić się w poważne, cykliczne wydarzenie muzyczne, umożliwiające utalentowanej młodzieży z naszego powiatu zadebiutowanie przed szerszą publicznością.
– Już I edycja „The Voice of Powiat”, była strzałem w dziesiątkę. Nie spodziewaliśmy się tak pozytywnych reakcji i zainteresowania. W tym roku było podobnie, po raz kolejny przekonaliśmy się, jak wielkie talenty wokalne, muzyczne, ale i aktorskie mamy w powiecie wołomińskim – mówi Katarzyna Rutkowska, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury Fabryczka. Jednocześnie przyznaje, że jak każdy projekt i ten niósł za sobą pewne trudności, dlatego tegoroczny konkurs odbywał się w nieco innej formule.
Do II edycji konkursu „The Voice of Powiat” zgłosiło się aż 120 uczestników. Ich możliwości oceniało profesjonalne Jury w składzie: przewodnicząca Monika Urlik (wokalistka, muzyk, trener wokalny i kompozytorka. Uczestniczka I edycji programu „The Voice of Poland”); Michalina Borko (instruktor wokalny, pedagog, laureatka ogólnopolskich festiwali i konkursów piosenki, uczestniczka międzynarodowych warsztatów jazzowych) oraz Marcin Lizak (kompozytor, basista i gitarzysta, członek zespołu „Plateau”).
Ocenie jurorów podlegał poziom i jakość wykonania, interpretacja, intonacja, walory wokalne, ogólny wyraz artystyczny i aktorski. Przesłuchania konkursowe przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: Kat. 7-10 lat, Kat. 11-14 lat oraz Kat. 15-18 lat.
Szacowne Jury w preselekcjach online wyłoniło ok. 50 finalistów, którzy swoje talenty wokalne zaprezentowali na żywo w minioną sobotę, 13 marca na deskach powiatowej „Fabryczki”. Jurorzy po wysłuchaniu wszystkich utworów, przygotowanych przez dzieci i młodzież z terenu powiatu wołomińskiego wyłonili zwycięzców w każdej z trzech kategorii wiekowych.
Wszyscy finaliści konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a laureaci okolicznościowe statuetki „The Voice of Powiat” wraz z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, które na pewno będą pomocne w ich dalszym rozwoju wokalnym.
Ponadto, na finalistów tegorocznej edycji czeka również Nagroda Specjalna Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka – będzie to nagranie teledysku w profesjonalnym studiu nagrań!
Warto w tym miejscu podkreślić, że nasi młodzi artyści wystąpią wówczas u boku pani Moniki Urlik – przewodniczącej Jury, która na zakończenie sobotniej gali konkursowej zaśpiewała dla wszystkich swój autorski utwór „Nie wie nikt”.
– Konkurs przerodził się w nasze powiatowe show. Z roku na rok będziemy zaskakiwać nowymi pomysłami w przygotowaniu tego wydarzenia. Na pewno wspólnie ze starostą wołomińskim Adamem Lubiakiem na III edycję konkursu „The Voice of Powiat” zaplanujemy coś ekstra – zapowiada Katarzyna Rutkowska dodając, że przyszłoroczna edycja konkursu odbędzie się najprawdopodobniej między lutym a kwietniem.
Pani Dyrektor i Pracownikom Powiatowego Centrum Kultury Fabryczka przekazujemy słowa najwyższego uznania za profesjonalną organizację tego niezwykłego przedsięwzięcia.
Serdecznie gratulujemy wszystkim Finalistom i Laureatom II edycji „The Voice of Powiat”. Jesteście niesamowicie zdolni. Było nam bardzo miło Was poznać i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy!

Kategoria wiekowa 7-10 lat:

I miejsce – Wiktoria Wolańska (Radzymin);
II miejsce – Lena Brzezińska (Radzymin);
III miejsce – Zuzia Lis (Małopole).

Kategoria wiekowa 11-14 lat:

I miejsce – Oskar Oleksiuk (Marki);
II miejsce – Hanna Kostrzewa (Ząbki);
III miejsce – Karina Jednorowska (Jasienica).
Kategoria wiekowa: 15-18 lat:

I miejsce – Weronika Gmurowska (Ząbki);
II miejsce – Agnieszka Czekaj (Marki);
III miejsce – Marika Amrozińska (Marki).

Nagroda Internautów – Julia Bajkowska (Duczki).

GRATULUJEMY!

/opr. KW;
foto: Organizatorzy/

438 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
KOLEJNE PRACE NAD OBWODNICĄ ŁOCHOWA

10 marca mazowiecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zorganizował posiedzenie Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (ZOPI) poświęcone budowie Obwodnicy...

Zamknij