ggg ggg ggg ggg

I Maraton Pływacki za nami!

To było wyjątkowe wydarzenie sportowe. Nocą z 14/15 maja na pływalniach w Ząbkach, Wołominie i Markach rozegrany został I Maraton Pływacki pod hasłem „Noc jest z nami”, który odbył się pod patronatem honorowym Burmistrz Miasta Ząbki Małgorzaty Zyśk oraz Burmistrzów Wołomina i Marek.

Organizatorami I Maratonu Pływackiego „Noc jest z nami” były trzy pływalnie z terenu powiatu wołomińskiego: Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach, Ośrodek Sportu i Rekreacji Huragan Wołomin, oraz Mareckie Centrum Edukacyjno – Rekreacyjne.
Wydarzenie zorganizowano w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc muzeów.”
Zawody na wszystkich pływalniach uczestniczących w I Maratonie Pływackim „Noc jest z nami”, rozpoczęły się w sobotni wieczór
14 maja o godz. 22:00 i zakończyły w niedzielę, 15 maja o godz. 2:00 w nocy.
Choć impreza skierowana była do amatorów, łączny dystans zawodników wszystkich trzech pływalni okazał się nie lada wyczynem i wyniósł 224 825 m!
W Ząbkach do rywalizacji stanęło 8 zawodników z zamiarem przepłynięcia jak najdłuższego dystansu w czasie 4 godzin. Dali z siebie wszystko i po zsumowaniu ich wysiłków otrzymaliśmy łączną odległość 70 450 m, czyli 2 818 basenów!
Walka była zacięta, liczył się każdy przepłynięty metr. Ostatecznie w ząbkowskiej klasyfikacji zwyciężył Michał Szostak, ale reszta zawodników również może pochwalić się imponującymi wynikami: 1. Michał Szostak, dystans: 13 300 m; 2. Wojciech Kostrzewa, dystans: 13 200 m; 3. Jakub Roszowski, dystans: 11 900 m; 4. (ex aequo): Katarzyna Kontek – Jabłońska, dystans: 8 300 m, Bogusław Cabała, dystans: 8 300 m; 5. Piotr Pruszyński, dystans: 6 750 m; 6. Irena Dubrawska, dystans: 6 200 m; 7. Marcin Cichocki, dystans: 2 500 m.
Uczestników nocnego pływania w Ząbkach dopingowała osobiście Burmistrz Miasta Ząbki Małgorzata Zyśk. Zwycięzcy maratonu otrzymali statuetki, medale oraz dyplomy, a pozostali dzielni uczestnicy maratonu – pamiątkowe medale oraz dyplomy za uczestnictwo.
I Maraton Pływacki „Noc jest z nami” odbył się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Wołomina, Burmistrza Miasta Marki i Burmistrz Miasta Ząbki. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i już dziś zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji!
/opr. KW; źródło: MCS Ząbki/

771 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wieliszew, Serock oraz 8 gmin z terenu Mazowsza założycielami nowej Spółki SIM KZN Mazowsze Centrum

W środę, 18 maja w Urzędzie Gminy Wieliszew podpisany został akt notarialny, powołujący do życia trzecią w województwie mazowieckim Społeczną...

Zamknij