ggg ggg
ggg ggg

I Gminny Konkurs Corrida Ortograficzna 2019 o Złote Pióro Burmistrza Wołomina rozstrzygnięty!

W piątek, 7 czerwca w Szkole Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu, odbył się finał I Gminnego Konkursu Corrida Ortograficzna 2019 o Złote Pióro Burmistrza Wołomina, pod honorowym patronatem Burmistrz Wołomina pani Elżbiety Radwan.

Do walki z „bykami” stanęli „torreadorzy” reprezentujący cztery szkoły z terenu miasta i gminy Wołomin: Szkołę Podstawową w Czarnej, Szkołę Podstawową im ks. Ignacego Skorupki w Ossowie, Szkołę Podstawową nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wołominie oraz oczywiście, Szkołę Podstawową im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu.
Tekst dyktanda o wymownym tytule: O Małgorzacie – ryżej mieszkance Wołomina, która „Wołomińską magnolię” odkryła, związany był z obchodami 100. rocznicy nadania Wołominowi praw miejskich.
Po emocjonującym starciu mistrzów ortografii odbył się Quiz MIEJSCA W NASZEJ GMINIE, przygotowany przez panią Paulinę Mroczek.
Z radością przychodzi nam poinformować, iż Mistrzem Ortografii 2019 roku został Jakub Ryzner – uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wołominie. Drugie miejsce zajęła Zofia Gontarek – uczennica Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu, zaś na miejscu trzecim uplasowała się Julia Onufrzyk – uczennica Szkoły Podstawowej w Czarnej. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

/Danuta Turczyńska, Paulina Mroczek,
Diana Borowska – Ogrodnik/

449 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Radzymin konsultuje przyszłość centrum miasta z mieszkańcami

W niedzielę, 16 czerwca odbyło się pierwsze ze spotkań z mieszkańcami Gminy Radzymin na temat ewolucji urbanistycznej centrum miasta. W...

Zamknij