ggg ggg ggg ggg

Huczny i kolorowy finał „Wojciechowego Świętowania 2023” w Serocku!

„Wojciechowe Świętowanie”, to kluczowa impreza w kalendarzu gminnych eventów, nie mogło jej więc zabraknąć także w tym roku. Kulminacyjnym wydarzeniem był festyn miejski, który w sobotę, 13 maja przyciągnął do Serocka wielu turystów i mieszkańców szeroko pojętych okolic.

Na początku było… głośno i kolorowo.
Choć niespodziewany deszcz próbował pokrzyżować nam plany, to wyruszyliśmy z miejskiego stadionu z przekonaniem, że to będzie dobre popołudnie. I było. Rozpoczęło się barwnym korowodem, prowadzonym przez Orkiestrę na Dużym Rowerze. Szkoły, sekcje sportowe, organizacje pozarządowe, sołectwa, instytucje i różnego rodzaju grupy działające na ternie gminy zaprezentowały się w przebraniach, wyposażone w najróżniejsze „przeszkadzajki” narobiły hałasu i nastroiły dobrą energią.
Ta energia towarzyszyła nam podczas festynu na rynku, który rozpoczął się powitaniem przez władze samorządowe i gości z naszych miast partnerskich. W tym roku odwiedziły nas grupy z Dzierżoniowa, włoskiego Celleno, z którym obchodzimy 25-lecie współpracy, litewskiej Ignaliny, czeskiego Lanskroun, węgierskiego Balatonalmadi, bułgarskiego Drynova, ukraińskich Wielkiego Byczkowa i Opiszni.
Początek festynu był także dobrym momentem, aby uhonorować naszych młodych sportowców: tenisistów: Martynę Sochocką i Nataniela Domałę – za wybitne osiągnięcia sportowe oraz grupę korfabllistów z klubu Sokół Serock, którzy w kwietniu zdobyli puchar w Mistrzostwach Polski.
Potem scena należała do młodych artystów lokalnych, których występy – jak zwykle – przyniosły wiele wzruszeń ich najwierniejszym fanom – rodzinie i bliskim, a wszystkim gościom zapewniły dobrą zabawę. Tej nie zabrakło także podczas występów gwiazd wieczoru – zespołu Ex Maanam i Dawida Kwiatkowskiego, na którego najwytrwalsi fani czekali od samego rana.
Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę, udział w konkursach, zabawach, loteriach, za Wasze dobre słowa i radość, dzięki której to świętowanie ma wyjątkowy charakter!

/źródło: UMiG Serock/

292 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzień Patrona w I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie

W środę, 17 maja społeczność Liceum Mundurowego PUL w Wołominie uroczyście świętowała Dzień Patrona – 111 Eskadry Myśliwskiej oraz 6....

Zamknij