ggg
ggg ggg

Huczne świętowanie z okazji 50-lecia Zalewu Zegrzyńskiego!!! (18.06.2013)

Moc atrakcji i koncerty topowych zespołów: Boys, Volver i Brodka czekały na wszystkich, którzy w minioną sobotę, 15 czerwca zdecydowali się odwiedzić teren Portu Jachtowego w Nieporęcie.

Tegoroczne Święto Gminy Nieporęt obchodzone było pod hasłem ,,50 lat Zalewu Zegrzyńskiego”. Z tej okazji, organizatorzy imprezy przygotowali mnóstwo atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak też dla dorosłych mieszkańców naszego regionu. Urodzinowe świętowanie rozpoczęło się już w sobotni ranek na nieporęckiej Dzikiej Plaży, gdzie rozegrane zostały turnieje sportowe oraz konkursy dla młodzieży. Zgromadzona publiczność mogła również podziwiać widowiskowy pokaz służb ratownictwa wodnego, z udziałem policyjnego śmigłowca. Po tak emocjonującym wstępie przyszedł czas na popołudniowy festyn, który tradycyjnie już zorganizowano na terenie portu jachtowego przy ulicy Wojska Polskiego.

Gęstniejący z każdą następną godziną tłum najwymowniej przekonywał o tym, że w bogatym programie imprezy każdy, bez względu na wiek mógł znaleźć coś interesującego. Najmłodsi ochoczo oddawali się zabawom na torze wspinaczkowym, karuzelach wesołego miasteczka oraz korzystali z przejażdżek na kucykach. Dorośli tymczasem, z zainteresowaniem przyglądali się ofercie prezentowanej na firmowych stoiskach, a w szczególności dwu i czterokołowym cudeńkom motoryzacji. Jednakże wśród licznych namiotów najchętniej odwiedzanym był niewątpliwie ten, wystawiony przez Sołtysów z terenu Gminy Nieporęt, gdzie tradycyjnie można było skosztować pysznych, domowych specjałów.

Popularnością cieszyło się również stoisko promujące Gminę Nieporęt i Powiat Legionowski (tegorocznym hitem wśród gadżetów okazały się białe baloniki z napisem I Love Powiat Legionowski, oraz książeczka do nauki pływania z Kapitanem Wyderką). Z kolei zainteresowani historią Zalewu Zegrzyńskiego mogli obejrzeć wystawę archiwalnych zdjęć i sprzętów z lat 60-tych ubiegłego wieku przygotowaną przez Nieporęckie Stowarzyszenie Historyczne. Przez cały czas trwania festynu oczywiście najwięcej ciekawych rzeczy działo się na scenie.

Nie zabrakło wspaniałych występów utalentowanej młodzieży działającej w sekcjach Gminnego Ośrodka Kultury, seniorów, a także popisów lokalnych artystów na czele z zespołem ,,Józefinki”.Oficjalnego powitania wszystkich uczestników święta dokonał wójt Nieporętu Sławomir Maciej Mazur (również obchodzący urodziny, o czym przypomniano chóralnym odśpiewaniem sto lat) wraz ze starostą legionowskim Janem Grabcem. Gospodarzom terenu towarzyszyli na scenie radni gminni i powiatowi, oraz honorowi goście, wśród których znaleźli się m.in.: burmistrz zaprzyjaźnionego z Nieporętem Dobrego Miasta Stanisław Trzaskowski, wójt Wieliszewa Paweł Kownacki, wiceburmistrz Serocka Józef Zając, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Artur Pozorek, a także Krzysztof Klimaszewski reprezentujący Polskie Radio (partnera medialnego imprezy).

Wieczorne koncerty gwiazd otworzył występ zespołu ,,Boys”, a więc jednej z najbardziej znanych formacji discopolowych. Kolejnym topowym zespołem, który tego wieczora zaprezentował się na nieporęckiej scenie była długo oklaskiwana formacja ,,Volver”. Jako ostatnia wystąpiła natomiast Monika Brodka.W międzyczasie publiczność mogła jeszcze m.in. wysłuchać koncertu szantowego, oraz obejrzeć pokaz tańca hinduskiego Paheli inspirowany największymi boliwoodzkimi produkcjami. Gromkie brawa publiczności otrzymali również druhowie z OSP Nieporęt, Kąty Węgierskie i Wólka Radzymińska. Strażacy zaprezentowali bowiem dynamiczną symulację akcji gaśniczej, wraz z udzielaniem pomocy osobie poszkodowanej.Trwające od godzin porannych świętowanie zwieńczył jak zawsze piękny pokaz sztucznych ogni, które późnym wieczorem rozświetliły niebo nad taflą obchodzącego złoty jubileusz Zalewu Zegrzyńskiego.
/Rafał S. Lewandowski/

1 179 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Chwila z życia burmistrza… (18.06.2013)

Robert Roguski - burmistrz Miasta Kobyłka dzień pracy, czyli 14 czerwca (piątek) od samego rana spędza pracowicie. Na początek nauka...

Zamknij