ggg ggg

Hubertus 2013 w stajni „Konikowo” (15.10.2013)

Piękna sobotnia pogoda 5 października sprzyjała dorocznej gonitwie za lisem, którą zorganizowano na terenie stajni „Konikowo” w Brańszczyku.

dscf2314

Obecny „Hubertus” został połączony z obchodami stajni „Konikowo”, więc zaplanowano wiele atrakcji dla zawodników oraz gości. Na początek po przywitaniu zgromadzonych organizatorzy zaprosili na Tor „odwagi” dla jeźdźców i koni oraz dla pozostałych chętnych „spieszonych”. Następnie obejrzano pokazy sztuki jeździeckiej oraz pokazy sztuk walki, Małą Gonitwa (dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia) i Dużą Gonitwę dla dorosłych. W torze „odwagi” zwycięzcami okazali się: Ola Grzywacz (dzieci), Dominika Grochowska (jeźdźcy), Tomasz Zajkowski (pieszo).

Przejazd toru w trójce zaprezentowali Paweł Skoczeń, Jarosław Żmuda, Michał Grzela z Zespół Szkół w Rybnie. Pokazy walki w wykonaniu adeptów Dojo Gimnazjon Wyszkow 1991 odciągnęły nieco uwagę od koni, ale tak jak pokazy sztuki kawaleryjskiej grupy z Radzymina (ułanizradzymina.pl) były dodatkową atrakcją pomiędzy gonitwami. Wśród uczestników oprócz koni i jeźdźców ze stajni „Konikowo” udział brały okoliczne stajnie m.in.: „Katarzynka”, „Taxus”, Ranczo Deskurów. „Małą gonitwę” poprowadziła Ilona Wyszyńska na Napoleonie, a w „Dużej gonitwie” jeźdźcy próbowali złapać „lisa”, czyli Marlenę Chodkowską-Peła na Zefirze. Ks. Paweł Stachecki błogosławił jeźdźcom przed gonitwą. Był tez zwyczajowo wychylony „strzemienny”. Zwycięzcą „Małej gonitwy” został Paweł Skoczeń na koniu Bellator ze stajni Katarzynka. Lisa złapał Patryk Samoraj ze stajni Taxus. Po zakończeniu uczestnicy i goście mogli skosztować kiełbasek, kaszanki i karkówki z grilla oraz pysznych ciast i innych specjałów przygotowanych przez organizatorów.
/J.Cz./

Galeria zdjęć

1 514 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Opozycja nawołuje do debaty publicznej w Pułtusku (08.10.2013)

Przedstawiciele Federacji Młodych Socjaldemokratów w Pułtusku zaapelowali do mieszkańców o liczny udział w referendum. Wezwali również burmistrza Wojciecha Dębskiego oraz...

Zamknij