ggg

Historyczne zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości, rekordowa frekwencja na Mazowszu i w Polsce!

Z informacji ogłoszonych przez PKW wynika, że w ogólnopolskich wyborach do Sejmu na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało 43,59% wyborców (a do Senatu 44,56%). Jest to wielkie, historyczne zwycięstwo partii rządzącej, ponieważ dotychczas, żadne inne ugrupowanie polityczne w Polsce nie przekroczyło wyniku 41,4% głosów.
W parze z rekordowym poparciem dla PiS-u mamy również obywatelski powód do dumy – najwyższą frekwencję wyborczą od 1991 roku, która przekroczyła w skali kraju 61,74 procent, a w najbliższym nam województwie mazowieckim wyniosła aż 69,46 procent. Brawo My!

Triumf Prawa i Sprawiedliwości przekłada się na 235 mandatów poselskich, co oznacza, że partia ta będzie miała większość w Sejmie, umożliwiającą samodzielne rządzenie.
Drugą formacją jest Koalicja Obywatelska (27,4% czyli 134 mandaty), a na trzecim miejscu znalazła się Lewica (12,56 % – 49 mandatów). Do Sejmu wchodzi także PSL-Koalicja Polska (8,55% – 30 mandatów) oraz Konfederacja Wolność i Niepodległość (6,81% – 11 mandatów).
Natomiast, w Senacie PiS uzyskał 48 mandatów; KO – 43 mandaty; PSL – 3 mandaty; Lewica – 2 mandaty. Pojedynczych senatorów wprowadzą ponadto: KWW Lidia Staroń – Zawsze po stronie ludzi; KWW Krzysztofa Kwiatkowskiego; KWW Wadim Tyszkiewicz oraz KWW Demokracja Obywatelska.

312 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij